Czarna pantera, samochód, kobieta i śpiew. The Weeknd stworzył krótki film "Mania"

Redakcja 24.11.2016
The Weeknd "Mania"
Fotografia: www.youtube.com

Produkcją zajęli się Saul Germaine i Nina Soriano pracujący dla Anonymous Content.

Zanim krótka "Mania" pojawiła się w całości na Youtube.com, amerykański artysta zapowiedział jej premierę na swoim Instagramie. Krótkim teaserem zainteresował nie tylko fanów, ale również media. Sceptycy zastanawiali się, jaki rodzaj filmu mógł stworzyć The Weeknd. 24 listopada 2016 wszystko się wyjaśniło.

Abel Tesfaye - bo tak brzmi prawdziwe nazwisko artysty, napisał scenariusz do trwającego prawie 12 minut obrazu i oczywiście sam w nim wystąpił. Reżyserem jest Grant Singer, pochodzący z Los Angeles twórca teledysków nie tylko The Weeknd, ale również dubstepowego Skrillexa. Produkcją filmu zajęli się Saul Germaine i Nina Soriano pracujący dla Anonymous Content, który niedawno stworzył także głośną reklamę Prady "Past Forward" i odpowiada za serial "Mr. Robot". W główną rolę kobiecą wciela się francuska modelka, której rodzice pochodzą z Czadu i z Polski - Anais Mali.

"Mania" to historia tęskniącego za silną kobietą mężczyzny, któremu, jak widać w scenach z samochodem, niczego w życiu nie brakuje. Ciemne kolory zdjęć sugerują, że w jego życiu panuje mrok, niepokój, być może nostalgia. Pragnie prawdziwej miłości i odnajduje ją na imprezie. W tym krótkim filmie jest wszystko - dziki kot, luksusowy samochód, impreza w klubie, przemoc i piękna kobieta.

Każdej scenie towarzyszy inny utwór z najnowszego albumu The Weeknd "Straboy", którego premierę zaplanowano na 25 listopada 2016 roku. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów