Coldplay nie planuje trasy koncertowej. Chris Martin podał zaskakujący powód

Roksana Orlicka 22.11.2019
Coldplay
Fotografia: Instagram/@coldplay

Coldplay nie planuje trasy koncertowej. Lider zespołu, Chris Martin, obawia się negatywnego wpływu koncertowania na środowisko. Czy fani usłyszą nową płytę "Everyday Life" na żywo?

Coldplay wydał nowy album "Everyday Life", na który czekali fani na całym świecie. Okazuje się, że na razie nie będzie im dane usłyszeć tego materiału na żywo. Wszystko przez to, że zespół nie planuje trasy koncertowej, bo w ten sposób chce uniknąć negatywnego wpływu na środowisko. 

Coldplay nie będzie koncertować? Wszystko z troski o środowisko

Coldplay z pewnością jest jednym z najważniejszych zespołów popowych. Ich przeboje są grane w największych radiostacjach na świecie. Zresztą, kto nie zna takich piosenek jak "Trouble", "Fix You" czy "Viva La Vida".

Właśnie ukazał się ich najnowszy krążek "Everyday Life", który zapowiadały takie piosenki jak "Daddy" czy "Orphans". Płyta składa się z dwóch odrębnych części. 

Okazuje się, że fani zespołu będą musieli poczekać na koncerty, o ile w ogóle się odbędą. Chris Martin poinformował, że zespół ma w planach tylko dwa wydarzenia.

Oba koncerty odbędą się w stolicy Jordanii i będą transmitowane bezpłatnie na YouTube. Warto wspomnieć, że Coldplay wystąpi o wschodzie i zachodzie słońca, bo te dwa momenty dnia są symbolami albumu.

Co z resztą trasy koncertowej? W wywiadzie dla BBC Martin zdradził, że zagrają w Albanii, ponieważ znajduje się ona w "pośrodku świata" i jest to miejsce, do którego byłoby im trudno przyjechać. 

Co więcej, Martin dodał, że będą się zastanawiać z innymi członkami zespołu, jak Coldplay powinien koncertować, żeby nie wpłynęło to negatywnie na środowisko.

Coldplay daje sobie na to dwa lata, co oznacza, że nie planuje promocji najnowszej płyty. Lider zespołu zapewnia, że wrócą do koncertowania, gdy znajdą sposób na to, żeby trasa koncertowa była neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla.

Jak wam się podoba nowa płyta zespołu Coldplay?

Zobacz także: Natalia Nykiel opublikowała niespodziewanie nową płytę. Artystka będzie także gościem "The Voice of Poland"

Nie wyobrażasz sobie życia bez muzyki? Sprawdź swoją wiedzę w quizie!

Młody mężczyzna słucha muzyki. Jest uśmiechnięty.
Rozwiąż quiz

Artyści znani z jednego przeboju. Pamiętasz ich jeszcze? Średnia w tym quizie to 5 na 8 punktów...

Młody mężczyzna słucha muzyki. Jest uśmiechnięty.

1. "W dzień gorącego lata" - jaki zespół jest autorem tego hitu z 1997 roku?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów