Co amerykański youtuber sądzi o polskiej muzyce? Ocenił m.in. Dawida Podsiadłę

Magdalena Barszczak 14.12.2018
Brian Velez ocenia Dawida Podsiadłę
Fotografia: Youtube.com/DawidPodsiadloVEVO

Który utwór spodobał mu się najbardziej?

Polska muzyka ma wielu fanów, także w Stanach Zjednoczonych. W serwisie YouTube rekordy popularności biją filmy, w których ocenia się piosenki czy zespoły. Okazuje się, że nasza rodzima twórczość też została doceniona!

Brian Velez to 24-letni youtuber z Miami, który wkupił się w łaski polskich internautów materiałami o polskiej muzyce. Velezowi tak się spodobali polscy artyści, że nakręcił aż 3 filmy na ten temat!

Amerykański youtuber zakochany w polskiej muzyce!

Velez komentuje różne gatunki muzyczne. Wśród wokalistów, których umieścił w swoim zestawieniu, znajdziemy zarówno Dawida Podsiadłę ("Małomiasteczkowy", "W dobrą stronę"), Taco Hemingwaya ("Fiji") i Ewę Farnę w duecie z KaeN („Echo”), jak i ostrzejsze melodie w wykonaniu Agnieszki Chylińskiej ("Winna"), Luxtorpedy ("Autystyczny") czy Behemotha. 24-latek ocenił także piosenkę „Candy” Quebonafide oraz „100” Sound'n'Grace & Filipa Lato.

Co najbardziej przypadło mu do gustu? Okazuje się, że Velez jest wielkim fanem Dawida Podsiadły, któremu poświęcił aż dwa filmy. Velez zdradził, że jest zakochany w polskiej muzyce indie. Amerykanin zachwycił się głosem piosenkarza i docenił także teledyski do jego kawałków. "Małomiasteczkowy" przypominał mu klimat amerykańskiej grupy Phenix. 24-latkowi spodobał się także "Początek", promujący trasę "Męskiego Grania", w którym Dawid śpiewa razem z Krzysztofem Zalewskim i Kortezem.

Zobacz, jak Brian Velez reaguje na polską muzykę:

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Wiele świetnych kawałków... było coverami. Znasz ich pierwsze wersje?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów