02.08.2017 15:29

Chris Martin zaśpiewał w hołdzie dla Chestera Bennigtona. Fani wzruszeni

Chris Martin z Coldplay zagrał jedną z najsłynniejszych piosenek Linkin Park „Crawling” w hołdzie dla zmarłego wokalisty zespołu, Chestera Benningtona.

Chris Martin, Chester Bennigton

Fotografia: Screen z Youtube.com/News Coldplay/East News

Na koncercie w MetLife Stadion w New Jersey , który otwierał trasę koncertową Coldplay po USA, Chris Martin zaskoczył nieco swoich fanów, zasiadając przy fortepianie i grając akustyczną wersję utworu „Crawling” autorstwa rockowej kapeli. Martin dodał przed występem:

Zdaję sobie sprawę, że prędzej czy później to wyląduje na Youtube, dlatego chce wykonać ten utwór z szacunkiem i najlepiej jak potrafię. Dedykuję go wszystkim tym, którzy za kimś tęsknią oraz całej, muzycznej społeczności.

Fani wzruszeni 

Wykonanie poruszyło wielu fanów, nie tylko tych, którzy mogli oglądać niezwykły występ na żywo.

"

To było niewiarygodne. Płakałem jak małe dziecko. Chester, tak bardzo za tobą tęsknimy - napisał jeden z internautów na Twitterze. "

Gest Chrisa Martina docenił również przyjaciel i kolega z zespołu Bennigtona, Mike Shinoda.

"

Dziękujemy Coldplay. Zabrzmiało pięknie - napisał na Instagramie. "

Chester Bennington odebrał sobie życie w swoim domu w Palos Verdes w Kalifornii 20 lipca. Od lat zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, cierpiał też na stany depresyjne. Jego pogrzeb miał miejsce na cmentarzu South Coast Botanic Gardens niedaleko Los Angeles.Zgodnie z życzeniem rodziny, ceremonia odbyła się bez udziału fanów, jedynie w gronie najbliższych przyjaciół, członków zespołu i muzyków, z którymi pracował.