Brytyjska legenda soulu SEAL zapowiada nowy album „STANDARDS”

Emilia Klima 15.09.2017
Brytyjska legenda soulu SEAL zapowiada nowy album „STANDARDS”

10 studyjny album artysty ukaże się 10 listopada i jest hołdem złożonym takim legendom jak Frank Sinatra, Ella Fitzgerald czy Nina Simone.

Seal z właściwym sobie wdziękiem przenosi glamour starego Hollywood w dzisiejsze czasy. Na album trafiły m.in. klasyki z repertuaru Franka Sinatry - Luck Be A Lady, I’ve Got You Under My Skin oraz It Was A Very Good Year, Elli Fitzgerald I’m Beginning to See The Light, Niny Simone I Put A Spell on You, a także perełka Cole’a Portera Love For Sale.

To album, który chciałem nagrać od zawsze. Wychowałem się słuchając muzyki ery Rat Packa, dlatego nagranie tych ponadczasowych utworów było moim życiowym marzeniem. Współpraca z tymi samymi muzykami, którzy występowali z Frankiem Sinatrą i w tym samym studio było najlepszym momentem w mojej karierze” – wyjaśnia Seal w rozmowie z Universal Music.

Na płycie „Standards” Seala wspomogli świetni muzycy - Randy Waldman, pianista który koncertował z Frankiem Sinatrą i Paulem Anką, Chuck Berghofer – basista współpracujący z Ella Fitzgerald i Rayem Charlesem oraz Greg Fields – perkusista występujący z Quincym Jonesem i Steviem Wonderem.

Album został nagrany w słynnych Capitol Records in Los Angeles, w tym samym studio, w którym swoje największe hity nagrywali Frank Sinatra, Dean Martin, Nat “King” Cole oraz United Studios.

Nad brzmieniem płyty czuwał Nick Patrick (Tina Turner oraz Marvin Gaye), a także nominowany do Grammy aranżer Chris Walden oraz inżynier dźwięku Don Murray.

TRACKLISTA:

 

1.       Luck Be A Lady

2.       Autumn Leaves

3.       I Put A Spell on You

4.       They Can’t Take That Away From Me

5.       Anyone Who Knows What Love Is

6.       Love For Sale

7.       My Funny Valentine

8.       I’ve Got You Under My Skin

9.       Smile

10.   I’m Beginning To See The Light (featuring The Puppini Sisters)

11.   It Was A Very Good Year

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów