Brodka o utworze, którego wolałaby nigdy nie nagrać. "Został opacznie zrozumiany"

Magdalena Barszczak 11.02.2019
Monika Brodka
Fotografia: Karol Makurat/REPORTER

Przy okazji promocji najnowszej płyty wokalistka opowiedziała o muzycznych inspiracjach i planach na ten rok.

Czy istnieje piosenka, której Monika Brodka wolałaby nigdy nie nagrać? Artystka w ramach promocji najnowszej płyty "MTV Unplugged: Brodka" opowiedziała o swoich muzycznych inspiracjach, hobby oraz planach na 2019 rok. Wspomniała także o hicie, który bez żalu wykluczyłaby ze swojego repertuaru.

12 kwietnia 2018 w lubelskim Centrum Spotkania Kultur odbył się akustyczny koncert, którego zapis znajdzie się na płycie "MTV Unplugged: Brodka". Jak podaje onet.pl, piosenkarka zaprosiła do niego gości specjalnych, m.in. Dawida Podsiadłę i Krzysztofa Zalewskiego. Teraz przy okazji promocji krążka, który trafi do sprzedaży 15 lutego, Brodka udzieliła wywiadu serwisowi muzycznemu Tidal w ramach cyklu "Weź zapytaj".

Brodka odpowiada na pytania: Którego utworu wolałaby nigdy nie nagrać?

Artystkę zapytano m.in. o "piosenkę, której wolałaby nigdy nie nagrać". Okazuje się, że Brodka nie darzy uczuciem uwielbianego przez stacje radiowe hitu "Miał być ślub".

Myślę, że utwór pod tytułem "Miał być ślub" został zupełnie opacznie zrozumiany przez słuchaczy, a intencja jego była kompletnie inna. To był totalnie żartobliwy utwór i takie mrugnięcie w stronę słuchaczy. Później został odebrany bardzo poważnie i stał się hitem weselnym. Wiele ślubów zostało zapieczętowanych dzięki tej piosence. Więc w sumie jeżeli ma to służyć połączeniu dwóch serc i miłości dozgonnej, to godzę się na to i jest ok - powiedziała.

Brodka odniosła się także do języka, w jakim pisze piosenki. Stwierdziła, że napisanie dobrego tekstu po polsku jest dla niej "nie lada wyczynem" i chce do tego wrócić, ale na razie jest związana z wytwórnią kontraktem międzynarodowym.

Mając taką możliwość, żeby moja muzyka wyszła poza granicę Polski i zyskała szersze grono słuchaczy, nie mogłam z takiej szansy nie skorzystać - oceniła.

Artystka opowiedziała także o swojej pasji, jaką jest gotowanie. Przyznała, że bardzo lubi niekonwencjonalne połączenia.

Bardzo to lubię. To jest rzecz, która mnie relaksuje. Godziny siekania są dla mnie prawie medytacyjne. Lubię łączyć ze sobą azjatyckie smaki i składniki kuchni japońskiej lubię łączyć z polskimi czy europejskimi. Rzadko gotuję z książek kucharskich, raczej z głowy - opowiadała.

Brodka zdradziła także, jaki kawałek wybrałaby, gdyby musiała słuchać jednej piosenki do końca życia. To "Unknown Mortal Orchestra" grupy Necessary Evil. Zapytana z kolei o inspiracje, jakie czerpie z polskiego rynku muzycznego, wskazała zespół The Dumplings.

Piosenkarka uchyliła także rąbka tajemnicy na temat planów na 2019 rok. Najpierw rusza w krótką trasę z projektem "Unplugged", a potem chce zrobić sobie przerwę i skupić się na nowym krążku.

Czekacie na nową płytę Brodki?

Zobacz także: Brodka skomentowała porównania do Kory: "Nie wiem, czy jest w tym prawda"

Millenialsi z pewnością znają te hity! Które utwory święciły triumfy w 2000 roku?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów