Boiler Room w ramach projektu True Music po raz kolejny w Warszawie

Emilia Klima 20.09.2017
Boiler Room w ramach projektu True Music po raz kolejny w Warszawie

Kameralne miejsce, tłum ludzi i najlepsza muzyka na żywo - tak w skrócie można opisać imprezy organizowane na całym świecie przez BR.

 

Boiler Room to inicjatywa powstała w 2004 roku w Londynie. Cała idea opiera się na organizowaniu unikalnych imprez, gigów, koncertów, które są równocześnie transmitowane na oficjalnym kanale platformy Boiler Room na Youtubie, dzięki której można śledzić przebieg imprezy w czasie rzeczywistym jej trwania z każdego miejsca na ziemi.

Wydarzenia są organizowane na całym świecie, w mało znanych, kameralnych przestrzeniach, a ich znakiem rozpoznawczym jest tłum tańczących uczestników, którzy mają możliwość stania tuż obok artysty podczas grania. W ten sposób na Boiler Roomach pozbywana jest granica między występującym, a widownią.

Seth Troxler, jeden z najlepszych amerykańskich producentów i DJ’ów, został gwiazdą drugiej części projektu organizowanego przez jedną z największych marek alkoholowych i marką Boiler Room. Oprócz niego na warszawskiej odsłonie BR wystąpi angielska djka oraz prezenterka Radio BBC1 B.Traits, duet Catz’n’Dogz, Brodka, Bartosz Kruczyński oraz Craig Richards.

W każdym z tych państw, wraz z innymi producentami i gwiazdami muzyki elektronicznej, będzie współtworzył  niepowtarzalne, oryginalne koncerty. Projekt ma na celu zapewnienie wsparcia i rozgłosu artystom, którzy są autentyczni i nie boją się realizować swoich marzeń. Począwszy od tych, którzy dopiero zaczynają aż po międzynarodowe gwiazdy.

Seth Troxler to jedno z najgorętszych nazwisk muzyki elektronicznej ostatnich lat. Od niemal dekady utrzymuje się w ścisłej czołówce światowych DJ’ów. Karierę rozpoczął w 2002 roku jako 16-letni chłopak. W swojej muzyce inspiruje się brzmieniami Chicago i Detroit – stolic amerykańskiego house oraz techno, a jego muzycznymi idolami są, przede wszystkim, Richie Hawtin i Moodymann. Troxler jest także założycielem wytwórni Visionquest.

Efektem projektu True Music będą nie tylko wyjątkowe koncerty. W każdym z państw, które Seth Troxler odwiedzi, artysta będzie współpracował z lokalnymi producentami przy tworzeniu nowej muzyki.  Nagrane kawałki znajdą się na EP’ce True Music, która będzie dostępna bezpłatnie  na winylu oraz w wersji cyfrowej. Wydawnictwo zawierać będzie zarówno nowe  utwory, jak i remixy dotychczasowej twórczości Troxlera.

Warszawska odsłona Boiler Room już 21 września na Szwedzkiej 2/4.

 

 

 

 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów