"Bohemian Rhapsody" Queen z historycznym rekordem!

Freddie Mercury w koronie na scenie podczas występu zespołu Queen
Fotografia: BOURASSEAU/EAST NEWS

Kochamy Queen i kochamy "Bohemian Rhapsody"! W związku z tym jesteśmy dumni z wielkiego wyczynu zespołu, który udał się właśnie dzięki temu utworowi.

Utwór "Bohemian Rhapsody" stworzony przez grupę Queen to już legendarny utwór. Przede wszystkim dlatego, że przekracza granice jakiegokolwiek gatunku muzycznego. Oprócz tego jest ponadczasowy. Coraz młodsze pokolenia chętnie umieszczają tę piosenkę na swojej playliście. Teraz "Bohemian Rhapsody" znów zyskało na popularności. Wszystko przez biografię zespołu i jego frontmana Freddiego Mercury'ego, o tej samej nazwie co utwór. "Bohemian Rhapsody" wciąż możecie zobaczyć w kinach, a sama piosenka świętuje międzynarodowy triumf. 

"Bohemian Rhapsody" po raz trzeci w historii na liście Billboardu

Według informacji podanych przez Onet, dzięki biografii zespołu Queen "Bohemian Rhapsody" znów udało się wskoczyć do prestiżowego rankingu Billboard Hot 100. Utwór uplasował się na 33. miejscu. Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że to historyczny wyczyn Queenu! Zespół znalazł się z "Bohemian Rhapsody" po raz trzeci na tej liście, co oznacza, że dokonał historycznego rekordu. Premiera piosenki miała miejsce w 1975 roku. "Bohemian Rhapsody" było obecne w rankingu w trzech różnych dekadach! 

To podniosły fakt zważywszy również na to, że taki wyczyn do tej pory udał się wyłącznie dwóm, równie legendarnym artystom. W trzech różnych dekadach obecny był jedynie Michael Jackson i jego "Thriller" oraz Prince z utworem "1999". Freddie Mercury i Queen bez wątpienia zasłużyli na to, żeby znaleźć się w tak prestiżowej grupie. Zwłaszcza z utworem "Bohemian Rhapsody", który pochodzi z albumu "The Night at the Opera" i uznawany jest za przełomowy w karierze zespołu z Wielkiej Brytanii.   

Zobacz także: Czy warto zobaczyć "Bohemian Rhapsody"?

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Wydaje ci się, że znasz każdy tekst kultowych polskich piosnek? W takim razie ten QUIZ jest właśnie dla ciebie - spróbuj poprawnie dopasować słowa do piosenki.

Maryla Rodowicz
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy pamiętasz tekst kultowych polskich piosenek! Prawie każdy je śpiewał!

Maryla Rodowicz

1. Łzy "Agnieszka" - "Zakochani przy świetle księżyca nocami...."

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów