Björk wyda koncertową wersję albumu "Vulnicura"

Paulina Szestowicka 21.06.2016
Björk
Fotografia: East News

"Vulnicura Live" ukaże się na CD oraz w wersji winylowej 15 lipca 2016 roku. 

W połowie lipca na wszystkich twarzach fanów Björk powinien zagościć wielki uśmiech, a to z powodu wydania przez nią wersji koncertowej ósmego krążka "Vulnicura". Na krążku znajdą się także nowe, wcześniej nieznane wersje kompozycji „Come To Me”, „Undo” i „I See Who You Are”, „Mutual Core” i „Mouth Mantra”.

14 utworów zarejestrowanych podczas światowej trasy promującej zostały pieczołowicie zmiksowane przez samą Björk, wenezuelskiego producenta na co dzień zamieszkałego w Londynie - Arca oraz jednego z najbardziej znanych techników dźwięku w branży - Chrisa Elmsa, od lat współpracującego z takimi artystami jak Alanis Morissette, Esperanza Spalding i właśnie Björk.

Pierwotna premiera pierwszej, oryginalnej wersji krążka miała odbyć się w marcu 2015 roku, wraz z książką "Archives", a także z wystawą podsumowującą twórczość Björk. Wydarzenie było zaplanowane w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Jednak po wycieku całego albumu do sieci, premiera wydawnictwa odbyła się dwa miesiące wcześniej niż zakładano.

Wydawnictwo ukaże się na CD, podwójnym winylu i będzie również dostępna w wersji limitownego boxu - CD, winyl, sześć fotografii i papierowa maska Björk.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów