Świąteczny przebój zakazany w radiu! "Baby, it's cold outside" promuje przemoc seksualną?

Lady Gaga w czerwonej sukience na scenie śpiewa "Baby it's cold outside"
Fotografia: YouTube

Uwielbiamy świąteczne utwory! Jeden z nich został ostatnio uznany za nieodpowiedni i wycofany z playlisty bożonarodzeniowej jednej ze stacji radiowych.

"Baby it's cold outside" to jeden z przebojów świątecznych, który każdego roku możemy usłyszeć w radiu. Po raz pierwszy został wykonany w 1949 roku na potrzeby musicalu "Córka Neptuna". Później wielokrotnie śpiewany był przez gwiazdy. "Baby it's cold outside" wykonywali już m.in.: Lady Gaga i Joseph Gordon oraz Idina Menzel i Michael Buble. Teraz ta piosenka została okrzyknięta promującą przemoc seksualną i zakazana w jednym z radiów. 

"Baby it's cold outside" promuje przemoc seksualną?

Jak donosi Onet, świąteczny przebój został zakazany przez stację radiową w Cleveland. Jej słuchacze uznali, że utwór promuje molestowanie seksualne i lekceważące podejście mężczyzn do kobiet. Wystosowali petycję do stacji, żeby ta usunęła "Baby it's cold outside" ze swojej bożonarodzeniowej playlisty. Swoją prośbę umotywowali tym, że po roku trwania inicjatywy #MeToo, puszczanie tego utworu jest nieodpowiednie. Wszystko dlatego, że męski bohater utworu namawia kobietę do seksu, mimo tego, że ta mu odmawia. W piosence pojawiają się też słowa "Co jest w tym drinku?", co może sugerować, np. tabletkę gwałtu.

Zobacz także: Życzenia świąteczne 2018 - piękne wierszyki na Boże Narodzenie

"Baby it's cold outside" to utwór, który zdobył Oscara dla najlepszej piosenki oryginalnej. Zazwyczaj wykonywany jest w duecie, ponieważ właśnie tak zabrzmiał w oryginale. Do dziś utwór śpiewała już cała plejada gwiazd m.in.: Ella Fitzgerald i Louis Jordan, Dean Martin, Jack Nicholson i Meryl Streep oraz Rod Stewart i Dolly Parton. Myślicie, że jest, o co się czepiać? 

Zobacz także: 20 najlepszych filmów świątecznych dla całej rodziny

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Nie wszystkie filmy, które oglądamy w Boże Narodzenie, muszą mieć tematykę świąteczną, żeby kojarzyć nam się ze świętami. Oto najpopularniejsze filmy na święta, z którymi tak nie jest.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów