Azealia Banks nagrywa płytę z liderem Wu-Tang Clanu. "Między nami jest chemia"

Redakcja 12.10.2016
Azealia Banks
Fotografia: East News

Banks ma dziecięcą twarz, wizerunek popowej gwiazdy i teksty ostre jak brzytwa. Raperka ciężko pracuje na sukces, a to dopiero początek.

Azealia Banks, czyli jedna z najbardziej charakterystycznych artystek hip-hopowych z Nowego Jorku znana jest od 2012 roku. Jednak pierwszy album długogrający wydała dopiero w 2014 roku. W międzyczasie wydała trzy mixtape'y. Premiera ostatniego "Slay-Z" odbyła się w marcu 2016 roku. Co ważne, 10 października 2016 roku artystka ogłosiła, że szykuje drugi longplay. 

W końcu dostałam kontrakt na płytę. Zaśpiewam z RZA. Między nami jest doskonała, twórcza chemia. Udział w jego filmie "Coco" był świetną zabawą! Teraz mogę tworzyć z nim muzykę. "Business and Pleasure" nadciąga – napisała na Facebooku raperka. 

RZA jest muzykiem legendą, człowiekiem instytucją. W 1992 roku założył jeden z najważniejszych składów hip-hopowych w historii, Wu-Tang Clan. Oprócz tego, że jest raperem, zajmuje się również tworzeniem muzyki instrumentalnej, pisaniem scenariuszy filmowych, reżyserią a także aktorstwem. W 2016 roku odbyła się premiera jego filmu "Coco", w którym Azealia Banks gra główną rolę - początkującej raperki z Brooklynu. 

Azealia Banks jako młoda, 25-letnia artystka, uważana jest za powiew świeżości na scenie hip-hopowej. Współpraca z RZA umocni jej pozycję jako raperki z wyższej półki, która nie chce tworzyć hitów radiowych. Czekamy na efekty, które najprawdopodobniej usłyszymy jeszcze w tym roku.

Azealia Banks
Fotografia: East News

Azealia Banks

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów