Keira Knightley

Redakcja 16.08.2016
Keira Knightley

Keira Knightley znana przede wszystkim z roli Elizabeth Swann w serii filmów „Piraci z Karaibów”. Talentem wokalnym wykazała się dopiero przy okazji kręcenia filmu „Zacznijmy od nowa”.

Keira Knightley znana przede wszystkim z roli Elizabeth Swann w serii filmów „Piraci z Karaibów”. Brytyjka była nominowana do Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową w filmie „Duma i uprzedzenie”. Jednak talentem wokalnym wykazała się dopiero przy okazji kręcenia filmu „Zacznijmy od nowa”, gdzie udowodniła, że poza umiejętnościami aktorskimi przejawia również zdolności muzyczne. Zauroczony jej głosem kolega z planu, Adam Levine, lider zespołu Maroon 5, zaproponował jej wydanie autorskiej płyty. Na razie Keirę można usłyszeć na soundtracku z dramatu muzycznego „Zacznijmy od nowa”.

Keira Knightley: życiorys i kariera

Keira Knightley urodziła się 26 marca 1985 roku w Teddington w Wielkiej Brytanii. Jej matka była związana z teatrem. To jednak w ślady ojca poszła Keira. Jej tata, Will Knightley, był aktorem. Na ekranie zadebiutowała już w wieku 7 lat, w serialu telewizyjnym "Screen One". Już dwa lata później zagrała w filmie fabularnym "A Village Affair". Popularność zyskała jednak dopiero wtedy, gdy zagrała drugoplanową rolę służącej królowej Amidali w filmie "Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo".

Największą popularność przyniosła jej rola Elizabeth Swann w filmie "Piraci z Karaibów". Wystąpiła wówczas u boku takich aktorów jak: Johnny Depp oraz Orlando Bloom. Obecnie Keira bez wątpienia jest jedną z najpopularniejszych aktorek Hollywood. Świadczą o tym chociażby wielokrotne nominacje do prestiżowych nagród, m.in.: Oscara, Złotego Globu i nagrody BAFTA.

Keira Knightley - muzyka i płyty

  • Begin Again
    Begin Again

Znajdź innych artystów

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów