Anna Czartoryska - Niemczycka

Redakcja 16.08.2016
Anna Czartoryska - Niemczycka

Urodzona 8 stycznia 1984 roku w Warszawie, wywodząca się z rodu Czartoryskich, polska aktorka i wokalistka.

Urodzona 8 stycznia 1984 roku w Warszawie, wywodząca się z rodu Czartoryskich, polska aktorka i wokalistka.

Po ukończeniu I Liceum ogólnokształcącego w Warszawie, swoją naukę kontynuowała w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz  Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Przez dwa lata, Anna Czartoryska-Niemczycka studiowała muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim.

W 2008 roku Czartoryska - Niemczycka, rozpoczęła współpracę z Teatrem Współczesnym w Warszawie, gdzie debiutowała w spektaklach muzycznych "To idzie młodość” w reżyserii Macieja Englerta oraz "Moulin Noir” w reżyserii Marcina Przybylskiego.

Aktorka, wystąpiła również w Warszawskim Teatrze Dramatycznym w „Operetce” Witolda Gombrowicza oraz na Nowej Scenie Teatru Muzycznego Roma, gdzie można było ją ujrzeć w spektaklu "Piosenka jest dobra na wszystko, czyli nieobecni mają rację” .

W marcu 2011 roku w Teatrze Roma odbyła się premiera jej monodramu "Morfina", opartego na wspomnieniach Jeleny Bułhakowej oraz piosenkach Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Jonasza Kofty.
W 2012 roku Anna Czartoryska-Niemczycka  wydała płytę, na której znalazły się utwory z monodramu „ Morfina. Piosenkarka wystąpiła podczas m.in.  Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2011 r. w koncercie "Panna, Madonna, Legenda tych lat...” gdzie zaśpiewała  "Grande Valse Brillante. Niedługo po tym, wystąpiła podczas

XLIX Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.  Anna, grała również w Teatrze Telewizji jako Aktywistka w spektaklu "Najweselszy Człowiek”. Oprócz sceny teatralnej, swoją popularność zdobyła poprzez role w serialach i filmach, m.in.: „Nad rozlewiskiem” i wiele innych cieszących się dużą popularnością.

Anna Czartoryska-Niemczycka w 2014 roku została twarzą kampanii promującej Radio ZET Chilli. Dla radia, wystąpiła w sesji zdjęciowej, której autorem jest Rafał Olejniczak.

W kwietniu 2014 roku pojawi się kolejna płyta Radia ZET Chilli, na której znajduję się utwór Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej „Lato w mieście"

Anna Czartoryska - Niemczycka - muzyka i płyty

  • Nastaw sie na chill out 11
    Nastaw sie na chill out 11

Znajdź innych artystów

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów