Andreya Triana

Redakcja 16.08.2016
Andreya Triana
Fotografia: East News

Andreya Trina to eksperymentalna artystka, pochodząca z Londynu, która obecnie mieszka w Brighton. 

Andreya Triana jest brytyjską artystką eksperymentalną pochodzącą z Londynu, obecnie mieszkającą na stałe w Brighton.  Jest to wyjątkowa artystka oraz pasjonatka muzyki. Wszystkiego co potrafi, czyli fenomenalnego śpiewu oraz tworzenia zapadających w duszę przekazów lirycznych nauczyła się sama. Jako dziecko otoczona przez multikulturową atmosferę Londynu, zdobyła unikalną perspektywę patrzenia na świat przez różne pryzmaty. Jej unikalne zdolności wokalne szybko dały o sobie znać w trakcie jej młodości.

Andreya zaczęła śpiewać mając zaledwie 7 lat. Będąc przepełnioną pasją oraz miłością do muzyki, potrafiła zamykać się na długie godziny w swojej sypialni nie robiąc nic innego, niż pisząc poezje, czy nagrywając swoje pierwsze mixy na wyeksploatowanym "kaseciaku". Jej zdolność do swobodnej improwizacji, stale ewoluowała na przestrzeni lat, mając miedzy innymi bezpośredni wpływ na jej wyjątkowe sesje "Freeflo" (które współcześnie zwyczajnie wbijają słuchających w siedzenia swoją jakością i wyrazem).

Andreya została zauważona w 2006 roku, kiedy to wybrano ją spośród tysięcy innych do Akademii Muzycznej Red Bull w Australii. Tam rozwijała swoje umiejętności muzyczne oraz sztukę improwizacji, docierając swój niepowtarzalny, unikalny styl, który współcześnie zjednuje jej serca szerokich rzesz słuchaczy na całym świecie. Dzięki nauce w Akademii Red Bull zdobyła ona bezpośrednie dojście i kontakt z jednymi z najlepszych muzyków oraz producentów muzycznych na świecie. Doświadczenia te pozwoliły jej na lepsze przebycie początkowego etapu swojej kariery oraz stworzenie profesjonalnej bazy kontaktów na przyszłość, gdy już stało się o niej głośno.

2009 rok był wyjątkowo bogatym muzycznie dla Triany. Rozpoczęła ona wtedy swoją podróż po Ameryce oraz Kanadzie z Bonobo, wystąpiła na BBC Intoducing Stage w Glastonbury oraz zaczęła nagrywanie partii wokalnych do trzech albumów z Ninja Tune Records.

W 2010 roku światło dzienne ujrzał jej pierwszy album "Lost Where I Belong" wyprodukowany przy współpracy z Bonobo oraz wokalistą z Ninja Tune Finkiem (który pomógł jej napisać dwa tracki z albumu). Krążek został wyjątkowo ciepło przyjęty zarówno przez fanów, jak i środowisko krytyków. Było on określany, jako piękny album, doskonale łączący w sobie wszystko, co najlepszy z soulu, folku oraz jazzu. 4 maja 2015 roku do sprzedaży trafił drugi album Trainy zatytułowany "Giants", który swoim stylem idzie w ślady jej debiutanckiego tworu.

Andreya Triana to artystka, obok której twórczości nie można przejść obojętnie. Jej single oraz albumy doskonale dopełnią każdą domową dyskografię. Jeżeli szukamy chwilowego, unikalnego oderwania muzycznego, to Triana ze swoją niesamowitą, eksperymentalną wizją z całą pewnością nam pomoże.

Albumy:

"Lost Where I Belong" (2010)

"Giants" (2015)

Single & EP:

Some Freak, Andreya Triana & Ritornell - The Light Remixes (2009)

Bonobo Ft. Andreya Triana - The Keeper (2009)

A Town Called Obsolete (2010)

Bonobo Feat. Andreya Triana - Stay The Same (2010)

Bonobo Feat. Andreya Triana (2010)

Far Closer (2010)

Lost Where I Belong (2010)

Breach (2) Feat. Andreya Triana - Everything You Never Had (We Had It All) (2013)

Song For A Friend (2013)

Everything You Never Had Pt. II (2014)

Everything You Never Had Pt. II (2014)

Gold (2015)

Andreya Triana - muzyka i płyty

  • Giants
    Giants

Znajdź innych artystów

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów