Alicja Janosz

Redakcja 16.08.2016
Alicja Janosz

Alicja Janosz urodziła się w 1985 roku w spokojnej Pszczynie, w dorosłość wchodziła w pędzącej, owładniętej showbiznesem Warszawie, obecnie mieszka i tworzy we Wrocławiu – mieście spotkań.

Alicja Janosz urodziła się w 1985 roku w spokojnej Pszczynie, w dorosłość wchodziła w pędzącej, owładniętej showbiznesem Warszawie, obecnie mieszka i tworzy we Wrocławiu – mieście spotkań. Alicja śpiewała od dziecka, a emisji głosu uczyła się pod okiem najlepszych specjalistów. Obecnie sama od czasu do czasu prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży. Jej nieprzeciętne umiejętności wokalne zachwycały i nadal zachwycają. Alicja to filigranowa, dziewczęca i urocza wokalistka, obdarzona wyjątkowo pięknym i silnym głosem.
Ważnym wydarzeniem w życiu 17-letniej wówczas Alicji była niewątpliwie wygrana w popularnym programie telewizyjnym Idol w 2002 roku. Zwycięstwo w pierwszym tego typu programie emitowanym w Polsce wiązało się z ogromnym szumem medialnym, jaki rozpętał się wokół jego zwyciężczyni.
W dwa lata po wzięciu udziału programie Idol i wydaniu debiutanckiej płyty Alicja Janosz świadomie zniknęła z komercyjnej sceny, decydując się na przerwę w występach publicznych i poszukiwanie własnej drogi muzycznej. Po ukończeniu studiów w Warszawie przeprowadziła się do Wrocławia, gdzie od 3 lat współpracuje z bluesowym zespołem HooDoo Band, odnoszącym coraz większe sukcesy na polskiej i zagranicznej scenie. Fani bluesa ogłosili HooDoo Band w tegorocznej ankiecie „Blues Top“ Najlepszym Zespołem Bluesowym w kraju, a Akademia Fonograficzna doceniła ich debiutancki krążek nominacją do tegorocznej nagrody Fryderyka w kategorii Najlepsza Płyta Bluesowa.
3 grudnia 2011 roku ukazał się drugi, długo oczekiwany, solowy album Alicji „Vintage”, który uważa za swój prawdziwy, muzyczny debiut. Na krążku znalazło się 11 całkowicie autorskich kompozycji Alicji, utrzymanych w klimacie bluesa, soulu, jazzu i rythm’n’bluesa, gdyż właśnie te brzmienia inspirowały wokalistkę w ostatnich latach. Wydawnictwo zawiera także DVD prezentujące kulisy nagrywania płyty, nowe fotografie oraz teledysk do utworu „Jest Jak Jest”.

Alicja Janosz - muzyka i płyty

  • Vintage
    Vintage

Znajdź innych artystów

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów