Agi Brine

Redakcja 16.08.2016
Agi Brine
Fotografia: www.facebook.com/agibrine

Aia Brine łączy inspiracje songwriterskim popem i pełnym kobiecego wdzięku r'n'b.

Agnieszka Bigaj lub raczej Agi Brine jak jest powszechnie znana w środowisku pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, to poznańska artystka, o wyjątkowej barwie głosu, która poprzez mieszanie rozmaitych stylów muzycznych coraz szybciej podbija serca polskiej publiczności. W swojej twórczości Agi inspiruje się szeroko, stylem popowym prezentowanym przez takie sławy jak Tori Amos oraz pełne kobiecości podejście do R’N’B, które przedstawia sobą Aaliyah.

Kobiecość oraz niesamowita barwa głosu należą do dwóch podstawowych cech, które sprawiają, że ani Agnieszki, ani jej muzyki, zwyczajnie nie jest się w stanie zapomnieć. Jej charakterystyczny głos oraz aparycja podrasowana elektronicznym brzmieniem stanowi wyjątkowy rodzaj doznania nie tylko muzycznego, ale również estetycznego. Agi Brine zdobyła polską scenę muzyczną szybką ofensywą, wybijając się na tle nowych artystek działających w podobnym do niej stylu. Sekret Brine tkwi w jej wyjątkowo dynamicznej osobowości oraz niezamykaniu się na nowe pomysły muzyczne. W swojej pracy nieustannie eksperymentuje, starając się znaleźć jeszcze lepsze sposoby na wyrażenie tego, co ludziom w duszy gra.

Jej warsztat muzyczny coraz bardziej się powiększa. Wpływ na to ma jej duża samodzielność oraz zaplecze praktyczne. Agnieszka jest utalentowaną wokalistką, pianistką oraz songwriterką. Jej zdolności muzyczno-wokalne zostały zauważone już w czasie, gdy chodziła do przedszkola, gdzie świetlicowa rytmiczka przekonała jej rodziców, aby przy pierwszej okazji wysłali ją na egzaminy do szkoły muzycznej. Dzięki tym doświadczeniom, Agi przez całe życie czuje specyficzne poczucie misji, która wymusza na niej przekazywanie nabytej wiedzy muzycznej oraz tworzenie coraz to doskonalszych dzieł sygnowanych jej nazwiskiem.

Jej całe życie było przepełnione doskonaleniem swoich umiejętności oraz rozwijaniem istniejącego potencjału. Ukończyła Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu z oceną bardzo dobrą. Jest absolwentką studiów magisterskim Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku na wydziale Jazz i Muzyki Estradowej. Swoją wiedzę teoretyczną szeroko sprawdzała w praktyce, biorąc udział w licznych festiwalach takich jak: Unknown Festival w Warszawie, Open Mic w Poznaniu, Experiment Festival, Artenground, Rzeszowskie Święto Wokalne, Majowa Nutka w Częstochowie (na którym otrzymała wyróżnienie w 2008 roku) oraz wielu warsztatach: improwizacja z Bob’em Stoloffe’em, Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach i Chodzieży.

W marcu 2013 roku razem z zespołem New New wywodzącym się i działającym na terenie Trójmiasta, wydała swoją debiutancką płytę muzyczną nakładem Agencji Fonograficznej Polskiego Radia. Obecnie wytrwale zbiera oraz nagrywa materiały na solową płytę, którą każdy najdrobniejszy szczegół planuje stworzyć sama od podstaw. Agnieszka była żywo zaangażowana w prowadzenie warsztatów gospelowych dla Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w Łodzi. Obecnie działa, jako nauczyciel śpiewu i fortepianu dla dzieci w wieku 4 – 10 lat oraz pomaga osobom wybierającym się na Akademię Muzyczną w zakresie wokalnym oraz kształcenia słuchu.

Agi Brine - muzyka i płyty

  • Filling Empty Spaces
    Filling Empty Spaces

Znajdź innych artystów

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów