Aga Zaryan

Redakcja 16.08.2016
Aga Zaryan
Fotografia: ONS

Aga Zaryan, czyli Agnieszka Skrzypek w muzycznym świecie.

Aga Zaryan, czyli inaczej Agnieszka Skrzypek to urodzona w 1976 roku w Warszawie artystka, która w ciągu ostatnich 10 lat swoją wyjątkową muzyką oraz pasją artystyczną podbiła serca milionów muzycznych pasjonatów na całym świecie. Agnieszka wybiła się na szczyt w 2006 roku, kiedy to jej album "Picking Up The Pieces" uzyskał status platynowej płyty.

Aga Zaryan jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina, Policealnego Sudium Jazzu w Warszawie (prowadzonego przez Ewę Bem) oraz Wydziału Muzykoterapii na Akademii Muzycznej w Łodzi. Jak widać zaplecze muzyczne pozwala jej na osiąganie niesamowitych efektów przy tworzeniu piosenek, które z roku na rok trafiają do serc oraz dyskografii stale powiększających rzeszę wiernych fanów. Aga zawsze była nastawiona na zapewnienie innym możliwości lepszego wyrażenia siebie poprzez muzykę, jej dopracowane lirycznie teksty oraz wyjątkowa barwa głosu potrafią poruszyć w człowieku najbardziej wrażliwe struny. Dzięki temu do jej utworów nieustannie się wraca za każdym razem odnajdując w nich coś nowego. Jej muzyka jest doskonałym przejawem jezzowego loungu, który zwyczajnie pozwala słuchającemu odlecieć w świat niczym nieskrępowanych pozytywnych myśli i błogostanu.

Debiutancki album Agnieszki Skrzypek to wydany w 2002 roku krążek "My Lullaby", przy którego tworzeniu wzięli udział takie sławy polskiej muzyki jak Tomasz Szukalski, Łukasz Żyta, Darek Oleszkiewicz oraz Michał Tokaj. Album w 2007 roku przeszedł reedycję dźwiękową i został wydany pod nowym alter ego Agnieszki – Aga Zaryan. Po wydaniu swojego debiutanckiego krążka oraz wypłynięcia na szerokie wody muzyczne Agnieszka skupiła się na szlifowaniu swoich umiejętności wokalno – artystycznych jeżdżąc po świecie i występując na różnorodnych koncertach i festiwalach.

Jej następny album, który zapewnił jej platynową płytę "Picking Up The Pieces" jest bezpośrednim rezultatem zdobytych doświadczeń. 11 utworów wchodzących w skład tej niesamowitej płyty, w różnorodny sposób opowiada o kobietach oraz ich sytuacjach życiowych, duchowych i emocjonalnych. Melancholijno – refleksyjny wydźwięk krążka był jednym z powodów jego wyjątkowo ciepłego przyjęcia przez światową publiczność. Całość została stworzona i nagrana w 2006 roku w Los Angeles przy wsparciu takich muzyków jak: Darek Oleszkiewicz, Larry Koons, Munyuango Jackson i Nolan Shaheedem. Była to niesamowita obsada biorąc pod uwagę fakt, że, na co dzień muzycy ci są żywo zaangażowani w realizowanie projektów z takimi gwiazdami światowej sceny muzycznej jak: Stevie Wonder, Marvin Gaye, Phil Collins, Anita Baker, Sting, Miles Davis, Sarah Vaughan czy Diana Krall.

Aga Zaryan należy do artystek wyjątkowego kalibru, swoje niezapomniane piosenki tworzy ona zarówno w języku polskim jak i angielskim. Wyjątkowa melodyczność, profesjonalizm oraz pełne zorientowanie na fanów sprawia, że jej muzyka stanowi perfekcyjne dopełnienie codziennej rzeczywistości.  Ze słuchania utworów Agi czerpie się nie tylko przyjemność, ale niczym nieskrępowaną radość, która na długo pozostawia po sobie masę pozytywnych emocji.

Albumy artystki Aga Zaryan

2002   My Lullaby (złota płyta)

2006   Picking Up the Pieces (platynowa płyta)

2007   Umiera piękno (złota płyta)

2010   Looking Walking Being (platynowa płyta)

2011   A Book of Luminous Things

Księga olśnień (złota płyta) 

2013   Remembering Nina & Abbey (platynowa płyta)

Aga Zaryan - muzyka i płyty

  • A Book of Luminous Things
    A Book of Luminous Things
  • Umiera piękno
    Umiera piękno
  • Picking Up the Pieces
    Picking Up the Pieces

Znajdź innych artystów

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów