Adani & Wolf

Redakcja 16.08.2016
Adani & Wolf
Fotografia: www.facebook.com/AdaniandWolf

Niesamowita dwójka muzycznych Holendrów.

Robert Adani oraz Daniel Wolf, czyli Adani & Wolf rozpoczęli swoją współpracę w latach 90. zeszłego wieku. Ich pierwszym projektem była crossoverowa formacja łącząca w sobie elementy drum and bass, o nazwie Projekt 2000. W dość krótkim czasie od powstania nowej formacji doświadczyli oni wielu ciekawych muzycznych przygód, których inspiracje pozwoliły im na zyskanie uznania ze strony krytyków muzycznych.

Z formacją Project 2000 zostali uhonorowaniu nagrodą Heineken Crossover Award w edycji 2000/2001. Ich debiutancki album z tego okresu - "It’s about time", odbił się dużym pozytywnym oddźwiękiem w świecie muzycznym. Dzięki niemu Adani & Wolf mogli wypłynąć na szersze muzyczne wody, odbywając liczne turne po holenderskich festiwalach. Można wśród nich wymienić chociażby Drum Rhythm Festival, Lowlands, Mysteryland, Dancevalley, Noorderslag, Uitmarkt. Chociaż minęło już wiele lat od momentu wydania "It’s About Time", album nie traci na swojej popularności będąc, co rusz odkrywanym na nowo przez stacje radiowe oraz rozmaitych producentów z branży rozrywkowej.

Adani & Wolf zdobywają USA

W 2001 roku Adani & Wolf wydali nowy album noszący tytuł "One Day Deep", we współpracy z multiinstrumentalistą Praful. Muzycy łącząc swoje zamiłowanie do jazzowych motywów z żywiołową brazylijsko – indyjską mieszanką, stworzyli niepowtarzalny album, który do dziś stanowi uzupełnienie dyskografii tysięcy muzycznych pasjonatów na całym świecie. Album rozszedł się po całym świecie w ekspresowym tempie, plasując się na 4 miejscu w Top 100 najlepiej sprzedających się albumów jazzowych 2004 roku w USA. Dzięki "One Day Deep", Adani & Wolf wypłynęli na szersze wody muzyczne, nie ograniczając swoich wpływów jedynie do rejonu Europy.

"Les Seigneurs" było pierwszym albumem, który Adani oraz Wolf stworzyli całkowicie od podstaw. Jest to szczególny krążek, przynoszący olbrzymią ilość zróżnicowanych muzycznych uniesień. Wyjątkowość "Les Seigneurs" bierze się z unikalnych, zapadających w pamięć partii gitarowych legendarnego Ernesta Ranglina oraz wokali należących do Praful, brytyjskiej artystki Billie Godfrey oraz holenderskich div Neobe, Moira Monsoon and Miss Bunty. "Les Seigneurs" to prawdziwa muzyczna uczta, która nigdy nie pozostawia sytym i do której, co jakiś czas nieustannie się wraca.

Adani & Wolf to artyści wyjątkowego kalibru, którzy od lat zjednują sobie nowe rzesze zdeklarowanych słuchaczy na całym świecie. W ich muzyce wyraźnie zarysowuje się nastawienie na pełny artyzm oraz dostarczanie słuchaczom jedynie najwyższej jakości doznań muzycznych. Adani & Wolf to prawdziwi nowocześni bardowie żyjący dzięki i dla muzyki. Każdy z ich krążków wypełniony jest dziełami o zróżnicowanym stopniu ekspresji, dzięki temu do ich muzyki nieustannie się wraca, za każdym razem odnajdując w niej coś nowego. Adani & Wolf to grupa, której obecność w domowej dyskografii z pewnością pozwoli wydobyć ze świata kolejny, niesamowity, jasny promień muzycznej radości.

Adani & Wolf - muzyka i płyty

  • Into The Outback
    Into The Outback

Znajdź innych artystów

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów