Aktor pochwalił, ludzie oszaleli. Ten utwór w ciągu doby stał się hitem

Redakcja 10.01.2017
Donald Glover
Fotografia: East News

Chyba nikt już nie powie, że ten utalentowany artysta nie jest autorytetem.

Donald Glover jest aktorem i scenarzystą jednego z najpopularniejszych seriali 2016 roku, "Atlanta". Historia Earna, który rezygnuje z collage'u aby zostać managerem swojego kuzyna-rapera, podbiła serca nie tylko widzów ale również krytyków.

Donald Glover został dwukrotnie nagrodzony Złotym Globem 2017 jako najlepszy aktor najlepszego serialu komediowego, a podczas konferencji prasowej, która odbyła się po gali, dokonał czegoś, o czym pewnie nawet sam nie marzył. Wypromował piosenkę amerykańskiej grupy hip-hopowej Migos tak skutecznie, że "Bad and Boujee" wskoczyło na szczyty list przebojów - Donald Glover podczas przemówienia w Los Angeles po prostu podziękował grupie.

Chciałbym im podziękować. Nie za to, że wzięli udział w show, ale za wyprodukowanie "Bad and Boujee". To najlepsza piosenka na świecie – powiedział Glover.

Potem, podczas konferencji prasowej wyjaśnił, dlaczego postanowił wspomnieć o utworze swoich serialowych kolegów. Uważam, że to The Beatles naszej generacji. Są szanowani poza Atlantą. Chodzi mi o generację YouTube’a, z której również i ja się wywodzę. To grupa, która wyrasta na czymś zupełnie innym niż reszta ludzi. Szczerze mówiąc ta piosenka jest świetna, nie ma lepszego utworu do uprawiania seksu – zażartował aktor

Największy autorytet

Te słowa są sporą nobilitacją dla grupy Migos, która dotychczas nie była bardzo znana na świecie. To dlatego, że Donald Glover, oprócz swojej doskonałej pracy filmowej, jest również jednym z najsłynniejszych muzyków ostatnich lat. Hit "Redbone", który stworzył pod pseudonimem Childish Gambino jest hitem również polskich radiostacji, a jego płyta "Awaken, My Love" różni się od jego poprzednich, bardziej rapowych dzieł i zachwyca krytyków funkowo-soulowym klimatem. Kiedy artysta tego pokroju określa jakiś utwór najlepszym na świecie, miłośnicy muzyki muszą wierzyć mu na słowo. 

Migos pod koniec stycznia 2017 roku wydadzą płytę "C U L T U R E". Według listy Billboardu "Bad and Boujee" od 8 stycznia jest największym hitem w USA, choć do tej pory, dzięki serialowi "Atlanta" i tak był w czołówce. Teraz jednak pokonał największy dotychczasowy hit grupy Rae Sremmurd - "Black Beatles". Nic dziwnego, Gambino w końcu powiedział, kim są współcześni Beatlesi i tego należy się trzymać.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów