ABBA powraca z nową muzyką! Znamy szczegóły dotyczące nowej piosenki zespołu

Zespół ABBA w białych strojach w 1976 roku
Fotografia: CHARLES KNIGHT/Rex Features/EAST NEWS

Na taką informację czekali wszyscy fani kultowego zespołu! ABBA powraca z nowymi piosenkami. Wiemy kiedy ukaże się nowy repertuar szwedzkiej grupy.

To już oficjalne! Kultowy szwedzki zespół ABBA powraca ze swoją nową muzyką! Fani grupy już od dłuższego czasu nie mogą doczekać się ich nowych piosenek, które miały ukazać się pod koniec 2018 roku. Jak mówi jednak powiedzenie: co się odwlecze, to nie uciecze. Jeden z członków zespołu, Björn Ulvaeus, udzielił niedawno wywiadu dla duńskiego magazynu, w którym podał informacje dotyczące ich najnowszych piosenek. Okazuje się, że nowości od ABBY pojawią się już niedługo!

Zobacz także: "Bohemian Rhapsody" Queen z historycznym rekordem! 

ABBA wraca jesienią 2019 roku!

Zespół Abba to czworo muzyków prosto ze Szwecji, a ich każda piosenka zyskiwała miano hitu. Zespół lata swojej świetności miał w latach 70, jednak niedawno przeżył drugą młodość. Piosenki grupy zostały bowiem wykorzystane w filmie "Mamma Mia!" oraz jego kontynuacji "Mamma Mia! Here We Go Again". Niezwykłą popularnością cieszy się również musical o tym samym tytule, wystawiany na deskach teatrów na całym świecie.

Nic więc dziwnego, że coraz młodsze pokolenia kochają ABBĘ. Muzycy postanowili to wykorzystać i ruszają z nowym materiałem. Już w 2018 roku pojawiły się pierwsze informacje na temat reaktywacji zespołu. ABBA zapowiedziała również dwie piosenki: "I Still Have Faith In You" oraz "Don't Shut Me Down". Miała również ruszyć trasa koncertowa z udziałem hologramów przedstawiających członków zespołu. 

Według najnowszych informacji podanych przez Björna Ulvaeusa, już jesienią ukażą się nowe piosenki zespołu. Najprawdopodobniej będzie to miało miejsce we wrześniu lub październiku. Wtedy też przekonamy się, czy będą one nosiły powyższe tytuły. Nie wiadomo na razie nic na temat trasy koncertowej. 

Zobacz także: Muzyka lat 80. to było coś! Oto największe przeboje

ABBA w 1974 roku
Fotografia: ASSOCIATED PRESS/East News
Bjorn Ulvaeus Abba 2016
Fotografia: JONATHAN NACKSTRAND/AFP/EAST NEWS
Agnetha Faltskog Abba 2016
Fotografia: JONATHAN NACKSTRAND/AFP/EAST NEWS

Koniecznie weź udział w naszym wyzwaniu i sprawdź, jak sobie poradzisz w muzycznym quizie. Musisz tylko zaznaczyć, czy dane stwierdzenie jest prawdą, czy może fałszem.

Na obrazie przedstawieni są członkowie zespołu Queen.
Rozwiąż quiz

Podejmij muzyczne wyzwanie i odpowiedz, czy dane stwierdzenie jest prawdą, a może fałszem

Na obrazie przedstawieni są członkowie zespołu Queen.

1. Ryszard Riedel był jednym z założycieli zespołu Dżem.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów