ABC stylu Rosalie

Marta Wilczkowska 14.05.2018
ABC stylu Rosalie
Fotografia: materiały prasowe/Reebok Montana Cans

Jedna z najbardziej charakterystycznych polskich artystek młodego pokolenia, rozłożyła na czynniki pierwsze swój styl – luźny, zazwyczaj sportowy i na pewno eksperymentalny. Rosalie już niejednokrotnie zaskoczyła na swoim instagramie, tym razem zdradza nam na co stawia w swoich stylizacjach.

Jakie są Twoje kolory?

Ja wybrałam kolor zielony, wybrałam go bardzo intuicyjnie z tego względu, że bardzo lubię naturę i w jakiś sposób przyciągnął mnie właśnie ten kolor. Lubię zieleń, bo mnie uspokaja.

Na co stawiasz w swoich stylizacjach?

Musi być na sportowo, trochę elegancko i jedyny przedmiot z którym się nie rozstaje to okulary przeciwsłoneczne.

Powiedzmy trochę o ewolucji Twojego stylu, czy przechodziłaś taki okres w swoim życiu jak większość nastolatek, w którym chodziłaś w koszulkach Nirvany i glanach?

Nigdy nie wyznawałam rockowego stylu, ten mój styl zawsze był trochę luźny i bardziej hip – hopowy, zazwyczaj w sportowym obuwiu, najlepiej klasycznym jak Reebok Classic. Nigdy elegancki i kobiecy, zawsze czułam się pewniej, nie chcę powiedzieć męskiej wersji, ale rzeczywiście w spodniach i t- shircie, niż w sukienkach. Dopiero właściwie od niedawna, kiedy zaczęłam współpracę ze stylistką, stałam się znacznie odważniejsza w ubiorze i co najważniejsze nie boję się eksperymentować. Sądzę, że to bardzo dobrze widać i podczas koncertów i ogólnie jeśli chodzi o sprawy wizualne w moim projekcie. Ja się już chyba niczego nie boję...

Jaka sztuka, stylistyka inspiruje Cię w muzyce, ale i w modzie?

Tak na prawdę mogę powiedzieć że moją największą inspiracją, jeśli chodzi o muzykę jest architektura. W jakiś sposób strasznie lubię chodzić, spacerować, oglądać stare kamienice, uwielbiam zdobienia na tych kamienicach, wysokie okna. Nie mówię, że przekładam architekturę na muzykę, ale każda emocja, która nam się kojarzy z daną chwilą na pewno działa na muzykę, a te długie spacery działają na mnie bardzo uspokajająco i właśnie w jakiś sposób inspirująco.

Wszystkie gwiazdy R'n'B lat 90- tych zawróciły mi w głowie i ja bardzo chętnie wracam do tego stylu, TLC, Aaliyah, już nie Beyonce niestety, Solange - ona kipi elegancją która bardzo mi się podoba, jej styl to jednolite kolory i formy, duże kolczyki i równocześnie specyficzna delikatność.

Twój styl określony w trzech słowach...

Kolorowo, pstrokato, na szeroko…

Czy istnieje według Ciebie definicja dzisiejszego stylu?

Wydaję mi się że musisz działać tak jak masz na to ochotę, słuchać siebie, wyrażać to co chcesz wyrazić. Nie znam dokładnej definicji stylu i nie podczepiałabym siebie pod jakiś konkretny styl, bo eksperymentuje ze wszystkim, więc szukam wszędzie.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów