ABBA wraca w ultranowoczesnym stylu. Nikt nie wie, czego tak naprawdę możemy się spodziewać

Redakcja 27.10.2016
ABBA
Fotografia: East News

To musiało się kiedyś wydarzyć. Wierni fani zespołu szczerze się ucieszą, a młode pokolenie nareszcie pozna ich twórczość.

Abba, kultowy a szykuje wielki powrót. Nie będzie to jednak klasyczny come back dinozaurów muzyki pop, ale jak pisze Independent.co.uk, nowe cyfrowe doświadczenie. Przy współpracy z Universal Music i ze słynnym menadżerem gwiazd i producentem brytyjskiego "Idola", muzycy przygotowują widowisko łączące w sobie elementy Virtual Reality i sztucznej inteligencji. Na efekty będziemy musieli poczekać do 2018 roku. Póki co, twórcy zapowiadają, że powrót ABBY będzie przełomowym wydarzeniem, które odbędzie się przy wykorzystaniu najnowszych technologii. 

Głównym celem jest stworzenie oryginalnej rozrywki przy pomocy szwedzkich gwiazd, które pomoże młodemu pokoleniu fanów zobaczyć, usłyszeć i poczuć ABBĘ w sposób do niedawna niemożliwy do wyobrażenia – powiedział Simon Fuller, który technologią VR interesuje się już od kilku lat.

Fascynuje go możliwość stworzenia hiper realistycznych cyfrowych ludzi, co można oczywiście wykorzystać w przemyśle rozrywkowym. Producent uczciwie przyznaje, że jeszcze do niedawna wizja wirtualnej ABBY nie mieściła mu się w głowie.

ABBA
Fotografia: East News

Wehikuł czasu

W projekt zaangażowani są wszyscy członkowie kultowego zespołu. Wszystko po to, aby ich wirtualna wersja była jak najbardziej autentyczna i zgodna z oryginalną wizją grupy. Fuller przyznał, że kreatywność i pomysły Anni-Frid Lyngstad, Benny'ego Anderssona, Björna Ulvaeusa i Agnethy Fältskog są ekscytujące.

Inspirują nas niewyczerpane możliwości przyszłości i jesteśmy zachwyceni tym, że jesteśmy częścią czegoś nowego i dramaturgicznego. To wehikuł czasu, który uchwyci to, kim byliśmy i kim jesteśmy – powiedział Andersson w rozmowie z Independent.co.uk. 

ABBA to najsłynniejsza szwedzka grupa muzyczna. Działalność artystyczną rozpoczęli w 1972 roku, rozpadli się w 1986 roku. W 1975 roku wygrali Eurowizję piosenką "Waterloo", co ugruntowało ich pozycję na rynku rozrywki. Sprzedali 300 milionów płyt. Pierwsze publiczne spotkanie ABBY po rozpadzie odbyło się dopiero w 2008 roku podczas premiery musicalu filmowego "Mamma Mia!" z Meryl Streep, a w 2013 roku w Sztokholmie powstało ich muzeum.

ABBA uznawana jest za jeden z najważniejszych zespołów lat 70. Nic więc dziwnego, że mają młodych fanów, którzy marzą o tym, aby przenieść się w czasie i zobaczyć fantastyczną czwórkę w ich złotym okresie twórczości. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów