A Tribe Called Quest wracają z albumem pożegnalnym. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku

Redakcja 28.10.2016
A Tribe Called Quest: Q-Tip, Phife Dawg, Ali Shaheed Muhammad, Jarobi White
Fotografia: East News

To będzie największe i najważniejsze wydarzenie roku w świecie rapu. 

A Tribe Called Quest, grupa założona w 1988 roku, uznawana jest za jedną z najważniejszych w historii rapu. Q-Tip, Phife Dawg, Jarobi White (odszedł po pierwszej płycie) i DJ Ali Shaheed Muhammad od 1990 do 1998 roku nagrali pięć albumów studyjnych. Ich drugi krążek "The Low End Theory" z 1991 roku wciąż jest inspiracją dla młodych pokoleń twórców rapu, to klasyka gatunku określanego jako jazz-rap. Po premierze ostatniej płyty "The Love Movement" członkowie ATCQ rozpoczęli kariery solowe. Największy sukces odniósł Q-Tip.

W marcu 2016 roku zmarł Phife Dawg. Przed jego śmiercią trwały rozmowy nad stworzeniem szóstego krążka, który miałby być oficjalnym zakończeniem działalności grupy. Q-Tip zamieścił na Facebooku zdjęcie notatki w której ogłosił, że finalny album A Tribe Called Quest ukaże się 11 listopada 2016 roku. Na płycie oprócz Tipa usłyszymy jego kuzyna Consequence i Busta Rhymesa

Phife Dawg, który od lat zmagał się z cukrzycą i miał poważne problem z nerkami, zostawił swoich kolegów z listą rzeczy, które muszą zrobić przed wydaniem nowego albumu. Nie wiadomo jeszcze, jaki tytuł będzie nosił krążek, wiadomo jednak, że będzie czuć w nim ducha zmarłego rapera. Ostatnio cały skład A Tribe Called Quest widziany był w listopadzie 2015 roku, kiedy wspólnie wystąpili w telewizyjnym show. Przedtem nie występowali przez osiemnaście lat.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów