„9 numerów o wszystkim i o niczym”. Nowa płyta Taco Hemingwaya już w sieci

Emilia Klima 31.07.2017
„9 numerów o wszystkim i o niczym”. Nowa płyta Taco Hemingwaya już w sieci

Taco Hemingway, czyli Filip Scześniak, na swoim koncie ma nominacje do Fryderyków i do Paszportów Polityki oraz 4 entuzjastycznie przyjęte albumy – „Szprycer” to najnowszy z nich.

Już na tegorocznym koncercie na Openerze artysta zapowiedział premierę swojej kolejnej płyty i słowa dotrzymał. „Szprycer” zawiera 9 utworów wyprodukowanych przez długoletnich beatmakerów Szcześniaka-  Borucciego i Rumaka, nie zabrakło na nim także nowych twarzy, bowiem w dwóch utworach pojawiają się Zeppy Zep oraz Duit.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, na swoim oficjalnym koncie na Facebooku, raper podzielił się ze swoimi fanami teledyskiem do singla promującego wydawnictwo pod tytułem „Nostalgia” komentując:

„SZPRYCER. Dziewięć piosenek o niczym i o wszystkim. Jeżeli pracowałeś nad tym projektem w jakiejkolwiek formie; wiedz, że jestem dumny. Jeżeli jesteś słuchaczem; wiedz że jestem wdzięczny. Do usłyszenia.”

Teledysk to ujęcia z różnych miejsc na mapie Warszawy, w których pojawia się sam Taco, głównie w towarzystwie przyjaciół i pięknych dziewczyn. Za reżyserię byli odpowiedzialni Ania Bystrowska i Alan Willmann, za zdjęcia Jacek Kędzierski.

Zdania słuchaczy na temat nowego wydawnictwa Hemingway’a są podzielone. Tym razem raper obrał nieco odmienne brzmienie, stawiając na śpiewane refreny z efektem autotune oraz nowocześniejsze, mocno osadzone w basie podkłady. Niektórzy zarzucają mu również mniejszą błyskotliwość w tekstach, z której przecież słynie. Z jednym nie da się jednak nie zgodzić, że wciąż głównie na tapecie są opisy lifestyle’u warszawskich milennialsów oraz uczuciowe rozterki związane z kobietami.

Raper po raz kolejny pokazuje także swój luźny stosunek do kwestii wydawniczych swojej muzyki. Płyta „Szprycer” jest w całości do ściągnięcia w sieci, a w wersji fizycznej będzie dostępna dopiero 24 sierpnia. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów