„9 numerów o wszystkim i o niczym”. Nowa płyta Taco Hemingwaya już w sieci

Emilia Klima 31.07.2017
„9 numerów o wszystkim i o niczym”. Nowa płyta Taco Hemingwaya już w sieci

Taco Hemingway, czyli Filip Scześniak, na swoim koncie ma nominacje do Fryderyków i do Paszportów Polityki oraz 4 entuzjastycznie przyjęte albumy – „Szprycer” to najnowszy z nich.

Już na tegorocznym koncercie na Openerze artysta zapowiedział premierę swojej kolejnej płyty i słowa dotrzymał. „Szprycer” zawiera 9 utworów wyprodukowanych przez długoletnich beatmakerów Szcześniaka-  Borucciego i Rumaka, nie zabrakło na nim także nowych twarzy, bowiem w dwóch utworach pojawiają się Zeppy Zep oraz Duit.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, na swoim oficjalnym koncie na Facebooku, raper podzielił się ze swoimi fanami teledyskiem do singla promującego wydawnictwo pod tytułem „Nostalgia” komentując:

„SZPRYCER. Dziewięć piosenek o niczym i o wszystkim. Jeżeli pracowałeś nad tym projektem w jakiejkolwiek formie; wiedz, że jestem dumny. Jeżeli jesteś słuchaczem; wiedz że jestem wdzięczny. Do usłyszenia.”

Teledysk to ujęcia z różnych miejsc na mapie Warszawy, w których pojawia się sam Taco, głównie w towarzystwie przyjaciół i pięknych dziewczyn. Za reżyserię byli odpowiedzialni Ania Bystrowska i Alan Willmann, za zdjęcia Jacek Kędzierski.

Zdania słuchaczy na temat nowego wydawnictwa Hemingway’a są podzielone. Tym razem raper obrał nieco odmienne brzmienie, stawiając na śpiewane refreny z efektem autotune oraz nowocześniejsze, mocno osadzone w basie podkłady. Niektórzy zarzucają mu również mniejszą błyskotliwość w tekstach, z której przecież słynie. Z jednym nie da się jednak nie zgodzić, że wciąż głównie na tapecie są opisy lifestyle’u warszawskich milennialsów oraz uczuciowe rozterki związane z kobietami.

Raper po raz kolejny pokazuje także swój luźny stosunek do kwestii wydawniczych swojej muzyki. Płyta „Szprycer” jest w całości do ściągnięcia w sieci, a w wersji fizycznej będzie dostępna dopiero 24 sierpnia. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów
Attribute Type Value
0 string '/Kultura/Filmy-i-seriale/Showmax-wycofuje-sie-z-Polski.-Co-jest-powodem-12879?=push'
1 string '/Kultura/Filmy-i-seriale/Kobiety-mafii-2-.-Patryk-Vega-zaprezentowal-zwiastun-swojego-nowego-filmu-12905?=push'
2 string '/Kultura/Muzyka/Opener-2019-Znamy-kolejnych-artystow-12819?=push'
3 string '/Kultura/Filmy-i-seriale/Film-na-wieczor-dobry-film-na-wieczor-fajny-film-na-wieczor-TOP-50-11439'
4 string '/Kultura/Filmy-i-seriale/Kevin-Hart-zrezygnowal-z-prowadzenia-Oscarow-2019.-Padly-mocne-oskarzenia-12798'
5 string '/Kultura/Filmy-i-seriale/Polskie-komedie-TOP-40-Najsmieszniejsze-komedie-polskie-wszech-czasow-10832'
6 string '/Kultura/Filmy-i-seriale/Filmy-romantyczne-najlepsze-filmy-o-milosci-TOP-50-romansow-10978'
7 string '/Kultura/Muzyka/Baby-its-cold-outside-swiateczny-przeboj-zakazany-w-radiu-12764?=push'
8 string '/Kultura/Filmy-i-seriale/Aktorzy-ktorzy-najlepiej-zarabiaja-na-grze-w-serialach'
9 string '/Kultura/Muzyka/Opener-2019-Znamy-kolejnych-artystow-12819'