#3pm. Phum Viphurit, Parov Stelar, Son Little

Emilia Klima 18.08.2017
#3pm. Phum Viphurit, Parov Stelar, Son Little
Fotografia: Chillizet

Indie- folkowy Phum Viphurit, singiel z najnowszej płyty Parova Stelara „Burning Spider” oraz utwór Son Little w remixie Erica Krasno.

Phum Viphurit – Long Gone

Phum Viphurit, 19-letni wokalista i songwriter o tajlandzkim pochodzeniu i niebiańskim głosie na początku lutego wydał swój debiutancki krążek „Manchild”. W wieku 9 lat przeprowadził się do Nowej Zelandii, gdzie zaczął muzykować i zdobywać pierwsze artystyczne inspiracje. Jego pierwszy krążek został wydany w tajlandzkiej wytwórni Rats Records oraz utrzymany jest w klimacie alternatywnego indie folku i dream popu. Choć Phum ma dopiero 19 lat, posiada niesamowicie dojrzały i i charakterystyczny wokal i niebywałe poczucie rytmu.

Parov Stelar - Beauty Mark ft. Anduze

Pionieer austriackiego electro swingu – Parov Stelar na swojej dziesiątej już w karierze płycie „Burning Spider” w dużej mierze postawił jednak na dźwięki jazzu i bluesa. Stelar zaprosił do współpracy nad albumem także m. in. Lilje Bloom, Muddy Watersa oraz Anduze. „Beauty” to jeden z singli pochodzących z tego albumu, na którym właśnie swojego wokalu użyczył pochodzący z Wysp Dziewiczych Lee Anduze. Na płycie pojawiły się również 3 klasyczne, swingowe numery Parova. Tak, aby podtrzymać swingową tradycje.

Son Little - "Blue Magic (Waikiki)" (Eric Krasno Remix)

Son Little, czyli Aaron Livingston pocodzi z Filadelfii i od 2011 roku nagrywa blues i soul. To wtedy zadebiutował albumem „The Abandoned Lullaby”. Za swoje największe inspiracje uważa Paula McCartneya oraz Kendricka Lamara. Na swoim koncie ma współpracę między innymi z nowojorskim producentem Hot Sugar oraz legendarnym The Roots. „Blue Magic” pochodzi z jego najnowszego albumu. My prezentujemy wersje zremixowaną przez Erica Krasno.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów