#3PM. Benjamin Fro, YOUMI ZOUMA oraz Benjamin Clementine

Emilia Klima 29.08.2017
#3PM. Benjamin Fro, YOUMI ZOUMA oraz Benjamin Clementine
Fotografia: Chillizet

W nowościach znalazł się nowy singiel holenderskiego artysty Benjamina Fro, propozycja od zespołu YOUMI ZOUMA oraz ballada zdobywcy prestiżowej Mercury Prize Benjamina Clementine.

Benjamin Fro - The Park

Benjamin to młody raper z Holandii. Jego styl określany jest mianem „filozoficznego rapu” który porusza kwestie egzystencjonalne, polityczne, ale i osobiste. Za swoje największe inspiracje Holender podaje Mos Defa, Lauryn Hill oraz The Roots. Jego kariera zaczęła się od projektu PLeaSe! Który w 2005 roku zapoczątkował z kolegą z rodzinnego miasta Amsterdam - Maxem. W tym czasie panowie nagrali materiał na debiut o niezwykle filozoficznym tytule z holenderskiego ‘Praten over Leven’, co znaczy mniej więcej „Rozmowy o Życiu”. „The Park” natomiast to najnowszy utwór Benjamina, w którym zamiast rapu pojawia się spora dawka funku i disco. 

YOUMI ZOUMA – Depths

Historia tego zespołu jest dosyć interesująca. Kiedyś, jego członkowie wszyscy razem mieszkali i tworzyli w Churchtown w Nowej Zelandii, natomiast w 2011 roku po wielkim trzęsieniu ziemi jakie miało miejsce w tym rejonie członkowie grupy porozjeżdżali się w różne strony świata i tym sposobem większość materiału na ich kolejny album długogrający powstawał na odległość – między USA, Nową Zelandią oraz Francją. Krążek, który ukazać się ma w październiku nakładem niezależnej wytwórni Cascine, zwiastuje singiel „Depths”. 

 

Benjamin Clementine - Jupiter

Benjamin pochodzi z Londynu, lecz 5 lat temu wyjechał do Paryża gdzie zaczął grać w tamtejszym metrze własne interpretacje utworów Boba Marleya, Niny Simone, czy Jamesa Browna. Kilka dni temu natomiast światło dzienne ujrzał jego nowy singiel „Jupiter”, który jest zwiastunem drugiej płyty studyjnej piosenkarza i kompozytora. Płyta ma ukazać się 15 września. Artysta, w trakcie tworzenia materiału na drugie wydawnictwo, czerpał inspiracje od klasyki w postaci Erika Satie, oraz japońskiego pioniera muzyki elektronicznej – Isao Tomita.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów