#3PM. King Henry, Tender, Luke Million

Emilia Klima 14.08.2017
#3PM. King Henry, Tender, Luke Million
Fotografia: Chillizet

W tym tygodniu gramy Kinga Henry’ego wraz z Rhye, singiel zapowiadający nowy album zespołu Tender oraz funkowe dźwięki od Luke Million.

 

King Henry, Rhye - Moment

Kalifornijski producent King Hnery tworzył muzykę dla takich artystów jak Beyonce, Major Lazer, czy the Weeknd. Jego najnowszy singiel "Moment" natomiast, powstał we współpracy z duetem Rhye, w którego skład wchodzi wokalista Milosh oraz instrumentalista Robin Hannibal. Jak mówi sam Henry, z twórczością Rhye zapoznał się na zeszłorocznej Coachelli, na tym festiwalu również bardzo się zaprzyjaźnili. Parę miesięcy później powstał właśnie ten utwór.

Tender - Machine

Grupę Tender założył James Cullen i Dan Cobb w 2015 roku w Londynie. Panowie, prywatnie współlokatorzy, spontanicznie zaczęli nagrywać materiał w domowym studio. Wtedy właśnie światło dzienne ujrzała ich pierwsza EP-ka "Amour", którą wydali własnym sumptem. "Machine" to utwór zwiastujący debiutancki, długogrający krążek zespołu pod tytułem "Modern Addicion", którego premiera przewidziana jest na 1 września. Sami muzycy określają ten album jako: miejski, zimny i łamiący serce. Tender zapowiedziało jesienną trasę koncertową, na której znajduje się również Warszawa. Ich koncert już 30 października w klubie Bardzo Bardzo.

Luke Million - Back To The Rhythm feat. Sam Sparro

Luke Million to australijski producent mieszający różne gatunki muzyki elektronicznej, od syntezatorowego disco, po funk z lat 70. czy dance. W 2011 roku przebojem „Arnold” zdobył szerokie grono słuchaczy na całym świecie. Utwór ma ponad 2 miliony odsłon na YouTube. Wiosną tego roku Million wydał funkowo- elektroniczny singiel pod nazwą „Back to the Rhythm”, na którym gościnnie występuje Sam Sparro. W kwietniu ukazała się również limitowana, winylowa wersja płyty.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów