#3PM. Christine and The Queens, Poolside, Kara Marni

Marta Wilczkowska 28.05.2018
#3PM. Christine and The Queens, Poolside, Kara Marni
Fotografia: materiały prasowe

W tym tygodniu gramy nowy singiel francuskiej artystki Chrisitine and The Queens, nowość od Poolside oraz inteligentne R&B autorstwa Kary Marni.

Christine and The Queens - Girlfriend (feat. Dâm-Funk)

Christine and The Queens w 2014 roku nagrała debiutancki album "Chleur humaine" dołączając tym samym do niezależnej, francuskiej wytwórni Because Music, z którą związani są między innymi Justice, Metronomy, czy Stromae. Po 4 latach powraca  w nowej, funkowej odsłonie nagrywając singiel wspólnie z Dam Funkiem prosto z Kalifornii. "Girlfriend", bo taki tytuł nosi ten utwór jest swoistym hołdem dla gatunku jakim jest g- funk. Słychać w nim dużo analogowych sampli z lat 90. 

Poolside - Feel Alright

Poolside to Filipin Nikolic i Jeffrey Paradise. Ich debiut przypada na 2012 rok, to wtedy właśnie wydali płytę "Pacific Standard" dzięki której zostali mianowani na prekursorów lekkiego, pulsującego, chilloutowego rodzaju disco zwanym "daytime disco". W zeszłym roku wydali swój drugi album "Heat" a pare dni temu ukazał się ich najnowszy singiel "Feel Alright", który zwiastuje EP-kę o tym samym tytule. Do utworu powstał również ciekawy teledysk, w którym główną rolę gra jeden z najlepszych skateboraderów polskiego pochodzenia - Braydon Szafranski. 

Kara Marni - Curve 

Kara Marni to kolejna, po Rita Orze, czy Dua Lipie obiecująca wokalistka i autorka tekstów z Anglii. Zainspirowana takimi artystami jak Dionne Warwick, The Supremes czy Amy Winehouse konsekwentnie pracuje nad swoim własnym, oryginalnym brzmieniem. Jej debiutancki album "Golden" oscyluje między umiarkowanym R&B i popem, a singiel "Curve" promujący to wydawnictwo jest na to najlepszym przykładem. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów