#3PM. Broods, Emotional Oranges, Daste

Redakcja 04.02.2019
Kolaż okładek płyt
Fotografia: materiały prasowe

W tym tygodniu gramy dla Was nowy singiel zespołu Broods, chilloutowy funk od Emotional Oranges oraz wspaniałą mieszankę gatunkową od trio Daste.

BROODS - Falling Apart

Broods to duet elektro-popowy z Nowej Zelandii, tworzony przez wokalistkę Georgie Nott i jej starszego brata multiinstrumentalistę Caleba Allana. Zadebiutowali w 2014 roku, kiedy światło dzienne ujrzała ich imienna EP-ka. W listopadzie 2018 zespół wydał swoją czwartą płytę "Don’t Feed The Pop Monster". To najnowsze dzieło grupy ukazało się po dwuletniej przerwie i po wydanym w 2016 roku albumie "Conscious". Singiel "Falling Apart" to jedna z najnowszych muzycznych propozycji. Sami autorzy przyznają, że piosenka powstawała jakiś czas temu, akurat w czasie wyborów prezydenckich w USA, gdzie aktualnie mieszkają. Głównym bodźcem do napisania tekstu tego utworu był ówczesny nastrój w kraju.

Emotional Oranges - Hold You Back

O grupie Emotional Oranges wiadomo niewiele, ale jedno jest pewne - ten zespół ma "to coś". A potwierdza to ich kolejny singiel "Hold You Back". Damsko-męski duet z Kalifornii ma jak na razie w swoim dorobku dwa single, teraz pojawił się kolejny. W wywiadzie dla amerykańskiego magazynu Complex, muzycy przyznają, że w ich zamyśle było stworzenie czegoś chilloutowego, a jednocześnie nie pozbawionego funkowo soulowego zacięcia. Artyści dodają, że w procesie nagrywania singla inspirowali się ryfami gitar z utworu Sade "No Ordinary Love" oraz dźwiękami bębnów z przeboju Drake'a "Just Hold On, We're Going Home'.

Daste - Sober

Grupa Daste wśród swoich ulubionych artystów wymienia Pink Floyd i rodaka z Australii, Cheta Fakera. Grupa powstała zaledwie 2 lata temu, a stworzyła ją trójka kolegów ze Złotego Wybrzeża. Ich brzmienie to wysmakowana elektronika ze szczyptą syntezatorów i jazzujących sampli. "Sober" to jeden z ich pierwszych singli, który przyciąga uwagę od pierwszego wysłuchania. Piosenka opowiada o chęci poczucia się "czystym" wobec osoby, na której nam zależy. Melodia w piosence jest płynna, ale i namiętna, dosłownie przeszywająca chilloutem na wskroś.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów