"Zmierzch" wraca po latach! Stephenie Meyer wydaje kolejną książkę z serii

Kristen Stewart i Robert Pattinson jako Bella Swan i Edward Cullen w filmie z serii "Zmierch"
Fotografia: Temple Hill Entertainment / Mave/Collection Christophel/East News

Choć Stephenie Meyer zarzekała się, że kolejna część sagi "Zmierzch" nie ujrzy światła dziennego, najwyraźniej zmieniła zdanie. To radosna informacja dla fanów serii!

Stephenie Meyer to autorka bestsellerowej sagi "Zmierzch", która przyniosła jej popularność na całym świecie. W dużej mierze przyczynił się do tego oczywiście film z Kristen Steward i Robertem Pattinsonem w rolach głównych. Opowieść o krwiożerczej miłości nastolatki i wampira zyskała wielu fanów, a jej fenomen miał skalę porównywalną do Potteromani. I choć autorka jeszcze 12 lat temu zarzekała się, że nie zamierza kontynuować tej serii, teraz ma dla fanów "Zmierzchu" prawdziwą niespodziankę! Okazuje się, że już niedługo na rynku pojawi się nowa odsłona tej kultowej opowieści.

Zobacz także: Dom Belli z filmu "Zmierzch" można wynająć! Wszystko za sprawą Airbnb

"Zmierzch" wraca po latach! Stephenie Meyer wydaje "Midnight Sun"

Stephenie Meyer ogłosiła, że już niedługo ponownie spotkamy się z Bellą i Edwardem w nowej części sagi, pt. "Midnight Sun"!

Autorka nad tą częścią książki pracowała aż 14 lat! Postanowiła zarzucić pisanie 12 lat temu, gdy fragment najnowszej części pojawił się w sieci. Teraz wraca z nową odsłoną, ku ogromnej uciesze fanów serii. 

Jestem bardzo podekscytowana, że wreszcie mogę ogłosić, że "Midnight Sun" pojawi się 4 sierpnia. To szalony czas i nie byłam pewna, czy to właściwy czas, aby wydać tę książkę, ale niektórzy z was czekali tak długo, że nie mogłam już dłużej czekać - powiedziała autorka w opublikowanym w sieci nagraniu.

Co ciekawe, "Midnight Sun" przedstawi dobrze nam już znaną z pierwszej części sagi historię, tym razem z perspektywy Edwarda Cullena. Jest to zabieg coraz chętniej stosowany przez autorów popularnych powieści. 

Ta historia, opowiedziana z perspektywy Edwarda, nabiera nowego i zdecydowanie mrocznego charakteru. Spotkanie z piękna, tajemniczą Bellą, jest zarówno najbardziej intrygującym, jak i niepokojącym wydarzeniem, jakiego doświadczył w swoim życiu wampir - dodaje wydawca książki.

Przypomnijmy, że saga "Zmierzch" składa się z czterech książkach, w których skład wchodzą: "Zmierzch", "Księżyc w nowiu", "Zaćmienie" oraz "Przed świtem". W latach 2008-2012 na ekranach kin pojawiały się ekranizacje każdej z tych części.

Zobacz także: TOP 45 najlepsze filmy o wampirach! Niektóre z nich mrożą krew w żyłach

W dzisiejszych czasach jedyne podróże, jakie możemy odbyć, to te palcem po mapie. Alternatywą mogą być... seriale idealne dla tych, którzy tęsknią za wycieczkami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów