Złodzieje ukradli rękopis J.K. Rowling, w którym opisała przygody ojca Harry'ego Pottera

Redakcja 15.05.2017
J.K. Rowling
Fotografia: East News

Opowieść powstała dziewięć lat temu z myślą o aukcji charytatywnej. 

Skradziono rękopis niezatytułowanej części historii o Harry'm Potterze

J.K. Rowling autorka powieści o młodym czarodzieju za pośrednictwem Twittera apeluje do fanów, aby nie kupowali skradzionej historii, jeśli tylko otrzymają taką ofertę. Do próśb dołącza policja, która poinformowała, że rękopis został zabrany wraz z biżuterią z posiadłości Birmingham w Anglii. 

Jedynymi ludźmi, którzy kupią to wyjątkowe dzieło są prawdziwi fani Harry'ego Pottera. Apeluję do wszystkich, którzy zobaczą albo otrzymają ofertę kupna, aby skontaktowali się z policją - powiedział policjant Paul Jauncey w rozmowie z Theguardian.com. 

Skradziony rękopis
Fotografia: twitter.com/WMPolice

Skradziony rękopis

Cenna pamiątka 

Rękopis to opowieść składająca się zaledwie z 800 słów, która została spisana na pocztówkach formatu A5. Rowling opisuje w niej, co działo się w świecie czarodziejów jeszcze przed narodzinami Harry'ego Pottera. Konkretnie, opisuje przygody z czasów szkolnych jego ojca Jamesa i Syriusza Blacka, który był ojcem chrzestnym Harry'ego. 

Co istotne, J.K. Rowling nie była już w posiadaniu rękopisu. Jak podaje Theguardian.com, w 2008 roku został wystawiony na aukcji charytatywnej. Nowy właściciel zapłacił za niego 25 tysięcy funtów, które przekazane zostały na rzecz fundacji English PEN, walczącej o prawa wolności twórczej dla pisarzy.

Zarówno policja, jak i J.K. Rowling, która za pośrednictwem Twittera nagłośniła sprawę, mają nadzieję, że na świecie jest wciąż wielu fanów Harry'ego Pottera, którzy pomogą w rozpowszechnieniu tej wiadomości, co być może ułatwi złapanie sprawcy przestępstwa. 

Zobacz także: Severus Snape wcale nie zginął. Przynajmniej według jednego z fanów Harry'ego Pottera

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów