Zapowiedziano premierę kolejnej książki J.K. Rowling

Paulina Szestowicka 05.05.2016
J.K. Rowling
Fotografia: ONS

Powstała z inspiracji podręcznikiem do opieki nad magicznymi zwierzętami, którego znamy z powieści "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". 

J.K. Rowling nie raz zapewniała fanów, że nie napisze kolejnej części o przygodach Harry'ego Pottera w Hogwarcie. Rzeczywiście, dotrzymała słowa, ale jednocześnie zgodziła się wziąć udział w projektach, które opowiadają o życiu czarodzieja w zupełnie inny sposób.

Niedawno ogłoszono, że w formie książki ukaże się sztuka teatralna "Harry Potter i przeklęte dziecko". Warto podkreślić, ze J.K. Rowling jest jedynie współautorką pomysłu, a wszystko zostało napisane przez Jacka Thorne'a. Jak łatwo się domyślić, tytuł błyskawicznie znalazł się na listach bestsellerów. Możemy przypuszczać, że kolejna publikacja będzie jeszcze większym sukcesem, ponieważ wyjdzie spod pióra J.K. Rowling. 

J.K. Rowling „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”
Fotografia: materiały prasowe

J.K. Rowling „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

19 listopada do księgarń trafi w formie książki scenariusz filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". To pierwsza publikacja tego typu - J.K. Rowling nigdy wcześniej nie napisała czegoś podobnego. Fani na pewno będą zachwyceni faktem, że skrypt powstał z inspiracji podręcznikiem do opieki nad magicznymi zwierzętami, który znamy z powieści "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". 

Książka będzie miała swoją premierę chwilę po tym, jak będzie można obejrzeć film o tym samym tytule. Zarówno reżyserom, jak i pisarce zależy na tym, żeby nie można było zapoznać się zarysem fabuły przed pójściem do kina. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów