Polka stworzyła pierwszy słownik dla uchodźców

Paulina Szestowicka 29.04.2016
Icoon for refugees
Fotografia: materiały prasowe

Nie ma w nim ani jednego słowa.

W ostatnim czasie rzeczy, których idea opiera się na zastosowaniu piktogramów, zyskały na popularności. Koszulka z 40 ikonami zrobiła furorę wśród wielbicieli podróży, a teraz powstał słownik, którego wydanie na pewno nie przejdzie bez echa. 

Gosia Warrink, polska projektantka mieszkająca w Belinie, stworzyła zbiór znaków, które mają pomóc uchodźcom w porozumiewaniu się bez znajomości języków obcych. Słownik Icoon for refugees jest odpowiedzią na kryzys imigracyjny. Będzie potrzebny nie tylko osobom, które szukają azylu, ale też wszystkim pracującym w organizacjach świadczących pomoc uchodźcom. 

Nietypowy słownik składa się z 1000 obrazków, które przedstawiają sytuacje związane z między innymi poszukiwaniem noclegu, zapotrzebowaniem na opiekę lekarską czy po prostu potrzebą zjedzenia ciepłego posiłku. Icoon for refugess jest wkładany do plecaków, które uchodźcy otrzymują na trasie. Gosia Warrink jest przekonana, że dzięki temu każda osoba będzie czuła się pewniej w kontaktach z obcym człowiekiem.

Icoon
Fotografia: www.icoon.eu
Icoon
Fotografia: www.icoon.eu
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów