J.K. Rowling zrobiła poważny błąd w opowieści o czarodziejach. Czytelnicy go wyłapali

Redakcja 13.10.2016
J.K. Rowling
Fotografia: East News

Mała może się zdarzyć każdemu, ale pisarka jej pokroju, powinna dokładniej sprawdzać fakty.

J.K. Rowling zdaje sobie sprawę z tego, że fani "Harry'ego Pottera" wciąż chcą mieć styczność z jego światem, mimo że ostatnia część przygód młodego magika została wydana w 2007 roku.

Prowadzi więc stronę Pottermore.com, na której zamieszcza teksty, w których dokładniej opisuje świat czarodziejów, wyjaśnia pojęcia, przedstawia instytucje. W krótkiej notce o Kongresie Magii odbywającym się Stanach Zjednoczonych, którą J.K. Rowling sporządziła na potrzeby filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", czytelnicy portalu wyłapali błąd.

MACUSA przeniesiono do Baltimore, gdzie Prezydent Able Fleming miał swój dom, ale wybuch Rewolucji poprzedzony przyjazdem członków Kongresu No-Maj  do miasta spowodował, że przerażeni członkowie MACUSA odjechali do Waszyngtonu. To właśnie tam Prezydent Elizabeth McGilliguddy poprowadziła niesławną debatę "Country or Kind" w 1777 roku. Tysiące czarownic i czarodziejów z całej Ameryki wyszło naprzeciw MACUSA, aby wziąć udział w ich niezwykłym zgromadzeniu, przez co Komnata Wielkich Spotkań musiała być magicznie powiększona - czytamy na stronie.

Ten błąd mogą dostrzec tylko ci, którzy mają dobrą pamięć do historii. Otóż Waszyngton został założony w 1790 roku, więc Kongres Magii w 1777 roku nie mógł się tam odbyć. Być może jednak autorka "Harry'ego Pottera" była świadoma tego, że nie trzyma się faktów. Przecież w świecie magii czas i miejsce są bardzo plastyczne.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów