„Harry Potter”: J. K. Rowling zapowiedziała cztery nowe książki!

Nastazja Bloch 31.05.2019
J.K.Rowling
Fotografia: Ian West/Press Association/EastNews

Fani opowieści o Harrym Potterze z pewnością czekają na ten dzień. Już wkrótce ukażą się cztery nowe książki o losach czarodzieja.

J.K Rowling, autorka powieści Harry Potter zrobiła fanom kolejną niespodziankę. Już 27 czerwca pokażą się cztery nowe książki opowiadające o losach czarodzieja. Tym razem będą one dotyczyć historii Hogwartu. Nowe opowieści ukażą się w formie e-booka.

Zobacz także: Netflix pozwany przez byłą kochankę Pabla Escobara! Wszystko przez "Narcos"

Cztery nowe książki – gdzie znajdziemy?

Cztery nowe książki dostępne będą na stronie internetowej Pottermore.com., którą od 2012 roku osobiście prowadzi Rowling. Na serwisie tym ukazują się wszystkie informacje dotyczące książek i filmów „Harry Potter” oraz historie i fakty, które nie znalazły się w powieściach.

Cztery nowe książki – tytuły i fabuła książek

Cztery nowe historie noszą tytuły: „Harry Potter: Podróż przez Zaklęcia i uroki oraz Obronę przed czarną magią", „Harry Potter: Podróż przez Eliksiry i Zielarstwo", „Harry Potter: Podróż przez Wróżbiarstwo i Astronomię" oraz „Harry Potter: Podróż przez Opiekę nad magicznymi stworzeniami".

W opowieściach fani będą mogli przeczytać m.in. o przedmiotach, jakich młodzi czarodzieje uczyli się w swojej akademii. Co więcej, na stronie serwisu Rowling zachęcająco dodała:

Napisane przeze mnie opowieści zabiorą was w podróż w czasie, by pokazać tradycyjny folklor i magię, które leżą w sercu historii o Harrym Potterze

Nowe książki ukażą się w języku angielskim, niemieckim, francuskim i włoskim. Czekacie na premierę?

 

Zobacz także: "Szczygieł" - już jest zwiastun nowego filmu z Nicole Kidman w roli głównej!

Uwielbiamy oglądać seriale! Niektóre z nich bez wątpienia możemy zaliczyć do najlepszych w historii srebrnego ekranu. Oto nasza lista. Dodalibyście coś od siebie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów