George R.R. Martin skończył pracę nad książką? Tak twierdzi aktor z "Gry o Tron"!

Paulina Ermel 14.05.2019
George R.R. Martin
Fotografia: Rex Features/East News

Finał serialowej "Gry o Tron" dobiega końca. A co z ostatnimi dwiema częściami książki, na podstawie której powstała produkcja HBO? Zobaczcie!

Fani "Gry o Tron" z niecierpliwością oczekują ostatniego odcinka finałowej serii serialu. Już za kilka dni rozstrzygną się losy bohaterów, z którymi zdążyliśmy zżyć się przez ostatnie 8 lat. I choć trudno będzie się nam z nimi rozstać, pozostają nam jeszcze książki George'a R.R. Martina, na podstawie których stworzono serial.

Od lat fani "Pieśni lodu i ognia" zastanawiają się, kiedy pisarz zakończy pracę nad ostatnimi dwiema książkami serii. Rąbka tajemnicy na ten temat uchylił ostatnio jeden z aktorów "Gry o Tron"!

George R.R. Martin skończył pracę nad ostatnią książką?

Podczas zorganizowanego niedawno panelu dyskusyjnego Epic Con w Petersburgu jeden z aktorów "Gry o Tron" został zapytany o to, co z ostatnimi książkami George'a R.R. Martina. I choć spotkanie odbyło się w kwietniu 2019 roku, jego zapis trafił do sieci nieco później.

Grający postać Barristana Selmy'ego Ian McElhinney przyznał, że wie, co ze statusem ostatnich dzieł Martina.

Z tego co mi powiedziano wynika, że George napisał już 6 i 7 tom. A książek według niego ma być tylko siedem. Jednak zawarł porozumienie z Davidem i Danem, twórcami serialu, że nie opublikuje dwóch ostatnich książek, dopóki seria nie zostanie ukończona. Być może za miesiąc lub dwa dostaniemy ostatnie książki. Jestem ciekawy, jak potoczą się losy ser Barristana w ostatnich dwóch tomach serii.

Myślicie, że premiera 6. i 7. części odbędzie się zaraz po zakończeniu emisji serialu? Przypominamy, że od premiery poprzedniej części minęło już 8 lat!

I choć fani w tej chwili z niecierpliwością czekają na zakończenie finału serialu, z pewnością przeczytają również książki Martina. W końcu, jak zapowiedział sam autor, serial, który wyprzedził książkę, różni się nieco od tego, co sam pisarz zaproponuje swoim czytelnikom.

Lubicie kupować książki? Poznajcie 7 najpiękniejszych księgarni na świecie, które aż proszą się o to, żeby je odwiedzić i zrobić tu zakupy!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów