Fan J.K. Rowling odgadł tytuł jej nowej książki. Na Twitterze podała tylko dwie litery z jedenastu

Redakcja 16.03.2017
J.K. Rowling
Fotografia: East News

Choć zagadka nie należała do najłatwiejszych, internauta poradził sobie z nią bezbłędnie. 

J.K. Rowling na Twitterze poprosiła fanów, aby odgadli tytuł jej nowej powieści. Choć ujawniła tylko dwie litery, jeden z internautów udzielił bezbłędnej odpowiedzi. 

J.K. Rowling, autorka serii książek o Harry'm Potterze znana jest ze swojej aktywności w mediach społecznościowych. Nie tylko chętnie komentuje otaczającą rzeczywistość, ale również nawiązuje kontakt z fanami. Tak jak ostatnio, gdy jedna z czytelniczek poprosiła ją o zorganizowanie niebanalnej zabawy. 

Pisarka na Twitterze opublikowała post, w którym poprosiła fanów, aby odgadli tytuł jej najnowszej powieści. Nie było to łatwe zadanie, bo Rowling podała tylko dwie litery z jedenastu. 

Jest powieść jest i tytuł 

Internauci chętnie wzięli udział w zabawie, a swoje propozycje umieszczali w komentarzach. Wśród nich "Tether Chins", "Python Shame", czy chociażby "Father Shean". Wśród wielu zgłoszonych odpowiedzi, dość szybko znalazła się ta poprawna. Jeden z internautów zauważył, że może chodzić o "Lethal White". Ponieważ jego odpowiedź okazała się właściwa, Rowling obiecała zwycięzcy egzemplarz książki wraz z autografem. 

Jak podaje Independent.co.uk., kolejna powieść książki zatytułowana "Lethal White" będzie kontynuacją przygód detektywa Cormorana Strike'a. Do tej pory ukazały się trzy powieści, w których główną rolę odgrywa wspomniany detektyw: "Wołanie kukułki", "Jedwabnik" i "Żniwa zła". Powieści publikowane są pod pseudonimem Robert Galbraith

Cormoran Strike jest nie tylko prywatnym detektywem, ale również weteranem wojennym, któremu w życiu nie wiedzie się najlepiej. Jego głównym zadaniem jest rozwiązywanie skomplikowanych zagadek kryminalnych. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów