26.04.2018 09:39

W Empiku pojawiła się książka do "autoterapii homoseksualizmu". Klienci oburzeni "To skandal"!

Internauci są oburzeni pojawieniem się tego typu publikacji. Po uszach dostało się popularnej księgarni Empik. 

Okładka książki

Fotografia: Empik.com

Trzeba przyznać, że tego typu książki na polskim rynku wydawniczym nie było już bardzo dawno. W popularnej księgarni pojawiło się "dzieło" doktora Gerarda J.M. van den Aardwega, który postanowił napisać przewodnik do autoterapii homoseksualizmu

Zobacz także: Związki partnerskie będą możliwe w Polsce? Jest projekt ustawy

"Walka o normalność. Przewodnik do autoterapii homoseksualizmu" bo taki jest pełny tytuł książki, zawiera w sobie porady, jak pozbyć się niechcianych zachowań i uczuć homoseksualnych. Holenderski psycholog twierdzi, że wyleczył już setki homoseksualistów, którzy dzięki niemu "osiągnęli stałą dyspozycję do zawarcia trwałego związku heteroseksualnego". 

Jego pierwsza książka na polskim rynku pojawiła się w 1999 roku i nosiła tytuł "Homoseksualizm i nadzieja". Doktor zajmuje się "leczeniem" homoseksualizmu od lat 60. XX wieku. W Empiku "Walka o normalność" kosztuje 10 złotych a jej polskim wydawcą jest kontrowersyjne prawicowe wydawnictwo Fronda

Na stronie Empiku rozgorzała ostra dyskusja. Internauci zarzucają księgarni promowanie zachowań homofobicznych i zapewniają, że zastanowią się nad kolejnymi zakupami.

"

Po prostu wstyd. Nie sądziłem, że Empik okaże się być tak zacofany. "

"

Jestem pewna ze będziecie tracić klientów. Skandal! "

"

Wprowadzanie tak nieetycznych i pseudonaukowych propozycji jest przejawem homofobii - pisali.  "

Przedstawiciele księgarni Empik postanowili odpowiedzieć na zarzuty i skomentować zaistniałą sytuację. Wyjaśnili, dlaczego nie mogą usunąć publikacji ze swoich sklepów.

"

Bardzo często dostajemy wiadomości z prośbą o wycofanie z oferty najróżniejszych tytułów – ze względu na przedstawiany w nich światopogląd. Nie chcemy się stawiać w roli cenzora. Jesteśmy jedynie dystrybutorem, a nie wydawcą tego tytułu. Jako osoba prywatna możesz zgłosić zawiadomienie o naruszeniu prawa do odpowiednich organów. Jeśli zapadnie decyzja o tym, że treść książki jest niezgodna z prawem, natychmiast zareagujemy i zastosujemy się do wyroku "

Oficjalne stanowisko w tej sprawie zajął również Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Jego przedstawiciele na Facebooku zamieścili obszerny wpis.

A Wy, co o tym sądzicie? 

Zobacz także: Madonna przegrała proces sądowy o swoje pamiątki. Wśród nich znalazł się list od Tupaca

Czu uważasz, że taka książka powinna być powszechnie dostępna?

Autor: Anna Respondek

Tagi: