"365 dni" zdetronizowane! Wiemy, kogo Polacy czytają chętniej niż Blankę Lipińską

Paulina Ermel 04.05.2020
Blanka Lipińska
Fotografia: Artur Zawadzki/REPORTER

Kwarantanna sprzyja nie tylko oglądaniu seriali, ale też czytaniu! Wiecie kogo Polacy czytają w tym czasie najczęściej? Tym razem nie chodzi o Blankę Lipińską!

Od kilku tygodni w Polsce szaleje koronawirus, który niestety wciąż zbiera ogromne żniwo. Ponad 9 tys. osób wciąż jest zakażonych, a prawie 700 osób nie żyje.

Rząd już w marcu podjął stanowcze kroki, które mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się choroby i ochronę zdrowia, a także życia obywateli. Przez to właśnie ograniczamy wychodzenie z domu i zachowujemy podstawowe środki ostrożności - nosimy maseczki ochronne i często myjemy ręce mydłem i ciepłą wodą.

Kwarantanna czy dobrowolna izolacja sprzyja takim aktywnościom, jak oglądanie seriali czy czytanie. Zastanawialiście się, kogo w czasie epidemii koronawirusa czytamy najczęściej? Będziecie zaskoczeni, bo wcale nie chodzi o Blankę Lipińską!

Blanka Lipińska przegrywa z Remigiuszem Mrozem

Jeszcze do niedawna na szczycie bestsellerów Empiku przez bardzo długi czas znajdowały się 3 książki z serii "365 dni" autorstwa Blanki Lipińskiej. Prawdopodobnie miało to związek z premierą ekranizacji 1. części trylogii - 7 lutego widzowie mieli okazję zobaczyć film na podstawie pierwszej powieści Blanki.

Wygląda jednak na to, że "365 dni" w końcu zostało zdetronizowane! I w czasie kwarantanny Polacy czytają innego, ale wciąż polskiego autora! Na prowadzenie bowiem wysunął się Remigiusz Mróz i jego "Ekstradycja", która jest już 11. częścią serii o błyskotliwej mistrzyni ciętej riposty - prawniczce Joannie Chyłce. To właśnie ten tom trafił w czasie kwarantanny na pierwsze miejsce bestsellerów w rankingu Nielsen BookScan.

Czytacie książki Mroza? A może wolicie trylogię Blanki?

Ten projekt robi furorę na świecie. Wszystko dlatego, że na zdjęciach pozują gwiazdy wraz ze swoimi młodszymi wcieleniami!   

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów