Autor "Marsjanina" pisze drugą książkę. To będzie iście kosmiczny kryminał

Paulina Szestowicka 25.04.2016
Scena z filmu Marsjanin
Fotografia: materiały prasowe

Andy Weir po raz kolejny stworzy światowy bestseller? Poznajcie zarys fabuły. 

Andy Weir przez wiele lat publikował jedynie w internecie. Kiedy odważył się po raz pierwszy wydać książkę w wersji papierowej, okazało się, że napisał światowy bestseller. Czy nowa powieść na szansę na taki sukces, jaki odniósł "Marsjanin"?

Początkowo miałem pisać książkę "Zhek", w której miały znaleźć się elementy fantastyczne, takie jak kosmici, telepatia czy podróże. Jednak zdecydowałem się opowiedzieć historię, której akcja dzieje się na Księżycu. Podobnie jak "Marsjanin", powieść ta będzie opierała się jedynie na istniejących technologiach - powiedział pisarz w wywiadzie dla Huffington Post.

Nowa książka będzie kryminałem, który ma mieć nie tylko wciągającą fabułę, ale wszystko co w nim się dzieje, ma być poparte przeprowadzonymi badaniami naukowymi. Andy Weir ma wielu znajomych pracujących w NASA, u których może skonsultować wszystkie swoje pomysły. W taki sposób nowa książka będzie też dobrym materiałem na kolejny film. Być może tak jak poprzednią publikacją, zainteresuje się nią reżyser Ridley Scott? W końcu ekranizacja "Marsjanina" została wyróżniona aż 7 nominacjami do Oscara. 

Główną bohaterką książki będzie drobna kryminalistka mieszkająca na Księżycu. Fabuła będzie poświęcona nie tylko jej sposobom na ucieczki przed policjantami, ale także jej trudnym relacjom z tamtejszą społecznością. Oczywiście złodziejka będzie musiała się borykać z problemami natury technologicznej i cały czas poszerzać swoją wiedzę na temat różnych dziedzin nauki.

Andy Weir nie zdradził jeszcze tytułu drugiej powieści. Wiadomo jedynie, że książka powinna ukazać się pod koniec 2016 albo na początku 2017 roku.

Andy Weir
Fotografia: www.facebook.com/AndyWeirAuthor
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów