Złote Maliny 2019 rozdane! Oto lista najgorszych filmów

Roksana Orlicka 24.02.2019
Kino
Fotografia: Shutterstock

Złote Maliny 2019 rozdane! Wielkim "wygranym" tegorocznego rozdania jest Donald Trump. Nie pozostawiono też suchej nitki na komedii "Holmes i Watson".

Złote Maliny to najpopularniejsze antynagrody przemysłu filmowego, przyznawane od 1981 roku. Jurorzy Złotych Malin nie oszczędzają nawet cenionych aktorów, a "nagrody" są rozdawane tuż przed Oscarami.

Złote Maliny - jaka jest ich historia?

Pomysłodawcą Złotych Malin jest krytyk filmowy John B. Wilson. Pierwsza gala odbyła się w 1981 roku, a jej założeniem było przyznanie nagród najgorszym filmom amerykańskiego przemysłu filmowego minionego roku. Na początku Złote Maliny były po prostu formą żartu, ale z czasem zaczął się nimi interesować cały świat. Ich kontrowersja polega na tym, że często są nominowani cenieni i znani aktorzy Hollywood. 

Wykonanie statuetki Złotej Maliny kosztowało niecałe pięć dolarów i tak pozostało do dzisiaj. Złote Maliny są przyznawane na dzień przed ceremonią rozdania Oscarów. Mają one przypominać o tym, że co roku na ekrany kin trafia wiele niewartościowych filmów. Niewiele aktorów odebrało osobiście Złotą Malinę - wśród nich znalazły się takie gwiazdy jak Halle Berry czy Sandra Bullock.

Zdobycie Złotej Maliny wcale nie oznacza końca kariery w Hollywood. Przypominamy, że do "prestiżowej" nagrody nominowano takie sławy kina jak Michael Douglas, Jack Nicholson czy Sean Penn. Najwięcej nominacji ma na swoim koncie Sylvester Stallone. Zdarzało się również, że ten sam film lub aktor został nagrodzony Złotą Maliną i Oscarem.

Złote Maliny 2019 - kto oberwał?

Donald Trump otrzymał aż dwie Złote Maliny. Jak to możliwe, że prezydent Stanów Zjednoczonych znalazł się w tym zestawieniu? Do Złotych Malin nominowano dwa filmy dokumentalne z udziałem Trumpa, mowa o "Death of a Nation" oraz "Fahrenheit 11/9".

Jurorom nie przypadła do gustu komedia "Holmes i Watson" w reżyserii Etana Cohena. Film otrzymał aż cztery statuetki. Tym samym na filmie "Holmes i Watson" nie pozostawiono suchej nitki. 

Najgorszym scenariuszem filmowym wybrano "Nowe oblicze Greya".

Złote Maliny 2019 - lista

Najgorszy film: "Holmes i Watson"

Najgorszy reżyser: Etan Cohen - "Holmes i Watson"

Najgorszy aktor: Donald Trump - "Death of a Nation" i "Fahrenheit 11/9"

Najgorsza aktorka: Melissa McCarthy - "Rozpruci na śmierć"

Najgorszy aktor drugoplanowy: John C. Reilly - "Holmes i Watson"
Najgorsza aktorka drugoplanowa: Kellyanne Conway - "Fahrenheit 11/9"

Najgorsza ekranowa para: Donald Trump i jego małostkowość - "Death of a Nation" i "Fahrenheit 11/9"

Najgorszy scenariusz: "Nowe oblicze Greya"

Najgorszy remake, sequel: "Holmes i Watson"

Nagroda Odkupienia: Melissa McCarthy - "Can You Ever Forgive Me?"

Śledzicie rozdanie Złotych Malin?

Zobacz także: Piotr Fronczewski jako Pan Kleks w nowym zwiastunie "The Umbrella Academy" 

Kadr z filmu "Kiler"
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz film "Kiler"? Średnia w tym quizie to tylko 5 na 8 punktów

Kadr z filmu "Kiler"

1. Jak ma na imię Kiler?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów