"Sto lat samotności" Marqueza na Netflixie. Platforma wykupiła prawo do ekranizacji powieści

Roksana Orlicka 07.03.2019
"Sto lat samotności" Marqueza na Netflixie. Platforma wykupiła prawo do ekranizacji powieści
Fotografia: Leemage/East News

Netflix wykupił prawo do ekranizacji słynnej powieści "Sto lat samotności" Marqueza. Prace nad serialem mają rozpocząć się już niedługo.

Gabriel Garcia Marquez napisał powieść "Sto lat samotności" w 1967 roku, do tej pory rozeszła się ona w około 47 milionach egzemplarzy. To obecnie jedno z najważniejszych dzieł współczesnej literatury i najczęściej tłumaczona i czytana książka napisana w języku hiszpańskim. W tym roku mija 15 lat od śmierci kolumbijskiego pisarza. Netflix wykupił prawa autorskie do powieści "Sto lat samotności" i zamierza wyprodukować na jej podstawie serial. 

Netflix nakręci serial na postawie książki "Sto lat samotności" Marqueza

Netflix, jak twierdzą media, zachęcony sukcesem "Romy", chce wyreżyserować kolejny hit. Platforma nabyła prawa do słynnej powieści "Sto lat samotności", na podstawie której zamierza oprzeć nowy serial. Producentem ma zostać syn pisarza Rodrigo Garcia. Podano również, że zdjęcia do filmu powstaną głównie w Kolumbii.

Marquez nie chciał sprzedać praw do "Stu lat samotności"

Co ciekawe - Marquez nie chciał sprzedać praw autorskich do tej powieści, podobno argumentował to jej skomplikowaną narracją, której nie sposób przełożyć na język filmu. Jego syn wyznał również, że pisarz nie chciał, by jego książki były przekładane na anglojęzyczne filmy. Już teraz wiadomo, że serial zostanie nakręcony w języku hiszpańskim - Netflix jest pewien, że to dobry zabieg, patrząc na sukces filmu "Roma" czy serialu "Narcos".

"Sto lat samotności" nie będzie jedną ekranizacją twórczości Marqueza. Powstały filmy na podstawie takich powieści jak "Miłość w czasach zarazy" czy "Kronika zapowiedzianej śmierci"

Uważacie, że książka "Sto lat samotności" to dobry materiał na serial?

Zobacz także: Premiera nowego Sherlocka Holmesa przesunięta! Kiedy film trafi na ekrany kin?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów