Powstanie serial o Agnieszce Osieckiej. Wybrano aktorki, które wcielą się w legendarną pisarkę

Roksana Orlicka 25.07.2019
Agnieszka Osiecka
Fotografia: Instagram/@agnieszka_osiecka

Agnieszka Osiecka była jedną z najbarwniejszych i najważniejszych osób związanych z polską kulturą. W tym roku minęły 22 lata od jej śmierci, a mimo to cały czas mówi się o jej dziełach.

Agnieszka Osiecka była utalentowaną pisarką. Prowadziła barwne życie, pełne przygód i miłosnych uniesień. Jak nikt potrafiła opisywać emocje, dostrzegała piękno w prostych rzeczach i mistrzowsko opisywała miłość.

Powstanie serial poświęcony Osieckiej. Podano, które aktorki prawdopodobnie wcielą się w Agnieszkę. 

Serial o Agnieszce Osieckiej. Kto wcieli się w utalentowaną pisarkę?

Agnieszka Osiecka zmarła w 1997 roku, pisarka miała zaledwie 60 lat. Całe swoje życie związała ze sztuką. Była pisarką, poetką, ale i dziennikarką, autorką piosenek i reżyserką. 

Pomysł na przedstawienie jej barwnego życia na ekranie pojawił się już dwa lata temu. Zgodę na produkcję wstępnie wyraziła córka Osieckiej, Agata Passent

Serial będzie przedstawiać losy Agnieszki oraz innych wybitnych twórców okresu PRL-u. Osiecka otaczała się ludźmi kultury, spotykała się z wybitnymi artystami.

Była związana między innymi z Markiem Hłasko i Jeremim Przyborą. Przyjaźniła się z Marylą Rodowicz i Sewerynem Krajewskim

Jak podaje "Fakt", serial zostanie podzielony na dwa okresy z życia artystki. W Osiecką wcielą się dwie aktorki. 

Będzie to Magdalena Popławska, która jest wielką fanką twórczości Agnieszki Osieckiej oraz laureatką nagrody jej imienia na Konkursie Piosenki Aktorskiej.

W młodszą Agnieszkę prawdopodobnie wcieli się Eliza Rycembel. Aktorka jest znana między innymi z serialu "Belfer" i "Odwróceni"

Będziecie oglądać?

Zobacz także: Syn Krzysztofa Cugowskiego wystąpi w nowym serialu Netflixa. Kiedy premiera?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów