Powstanie prequel kultowego filmu "Grease". Co wiadomo?

Roksana Orlicka 11.04.2019
Kadr z filmu "Grease"
Fotografia: Wiese/FaceToFace/REPORTER

Amerykańskie media donoszą, że powstanie prequel kultowego filmu "Grease", w którym niezapomniane kreacje stworzyli Olivia Newton-John oraz John Travolta!

"Grease" to kultowy amerykański musical z 1978 roku. Obraz okazał się nieśmiertelnym dziełem, do którego wciąż się wraca. A takie utwory jak "You Are The One That I Want" czy "We Go Together" nie tracą na popularności. 

Hollywood Reporter donosi, że rozpoczęły się prace nad prequelem filmu. 

Kultowy film "Grease" doczeka się prequela?

Prequel z założenia przedstawia wydarzenia, które wydarzyły się wcześniej niż opisane w pierwowzorze wątki. Prequele często objaśniają zdarzenia z głównej części filmu.

"Grease", choć ukazał się 41 lat temu, wciąż jest cieszącym się popularnością musicalem. W popkulturze często nawiązuje się do poszczególnych scen z filmu, postaci oraz pojawiających się w nim piosenek.

W 1982 roku ukazała się druga część filmu, w której również można zobaczyć Olivię Newton-John i Johna Travoltę. Kontynuacja nie przyniosła jednak spodziewanych zysków i nie powtórzyła sukcesu pierwszej części. 

Amerykańskie media donoszą, że rozpoczynają się prace nad prequelem "Grease". Produkcja powstanie pod szyldem Paramount Pictures i zostanie zatytułowana "Summer Loving" - dokładnie jak tytuł piosenki z filmu!

Prequel "Grease" - o czym będzie "Summer Loving"?

Obsada nie jest jeszcze znana. Scenarzystą został natomiast John August - jest on odpowiedzialny za takie filmy jak "Duża ryba", "Charlie i Fabryka Czekolady" czy "Gnijąca Panna Młoda".

Oryginał filmu opowiada o wakacyjnej miłości Danny'ego (John Travolta) i Sandy (Olivia Newton-John). I to właśnie o tych wakacjach będzie prequel "Grease".

Więcej szczegółów nie podano.

Jak myślicie - kto zostanie obsadzony w głównych rolach?

Zobacz także: Wiemy, kto wcieli się w księżną Dianę w "The Crown" Netflixa! To początkująca aktorka!

\dirty Dancing
Rozwiąż quiz

Myślisz, że dobrze znasz filmy o miłości? Jesteś w błędzie. Ten quiz rozwiąże tylko prawdziwy kinomaniak!

\dirty Dancing

1. "Miłość jest pasją, jest obsesją, jest czymś, bez czego człowiek nie może żyć. Jeśli nie zaczniesz od tego, z czym skończysz". Z jakiego filmu pochodzi ten cytat:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów