Powstanie filmowa biografia Davida Bowiego! Kto zagra muzyka?

Roksana Orlicka 04.02.2019
David Bowie
Fotografia: FaceToFace/Reporter/EASTNEWS

Fani Davida Bowiego będą zachwyceni! Powstanie filmowa biografia, przedstawiająca losy legendarnego muzyka. Wiemy też, kto wcieli się w Bowiego! 

W styczniu minęły trzy lata od śmierci Davida Bowiego. Życie i twórczość tego legendarnego muzyka jest gotowym materiałem na film. Okazuje się, że życiorysem Davida Bowiego zainteresowali się filmowcy i trwają już prace nad zobrazowaniem jego losów!

Powstanie film o losach Davida Bowiego

Losy legendarnych postaci świata muzyki są często przenoszone na duży ekran. W ubiegłym roku popularnością cieszył film "Bohemian Rhapsody" o życiu Freddiego Mercury'ego. "Bohemian Rhapsody" zgarnął nominacje do Oscara i został najbardziej dochodowym muzycznym filmem biograficznym w historii. Do przewidzenia było, że filmowcy zdecydują się zobrazować życie innych legendarnych muzyków. 

Losy Davida Bowiego zostaną przedstawione w filmie zatytułowanym "Stardust", który ma przedstawiać życie młodego Bowiego. Za kamerą stanie brytyjski reżyser Gabriel Range ("Zabić prezydenta" czy "Niewolnica"). W postać młodego Bowiego wcieli się Johnny Flynn, brytyjski aktor i wokalista, mogliśmy go oglądać między innymi w sitcomie "Lovesick", dostępnym na Netflixie.

Zobacz także: Czy warto zobaczyć "Bohemian Rhapsody"? 

Film o Davidzie Bowie - o czym będzie?

Akcja filmu "Stardust" będzie się rozgrywać w 1971 roku. Wtedy Bowie udał się w podróż do Stanów Zjednoczonych, gdzie narodziło się jego najbardziej rozpoznawalne alter ego "Ziggy Stardust". Na razie trwa kompletowanie obsady. Wiadomo jeszcze, że filmie zagra również Marc Maron ("GLOW" czy "U progu sławy") oraz Jena Malone ("Neon Demon", 'Igrzyska Śmierci" czy "Sucker Punch", wcieli się ona w żonę Bowiego - Angie Bowie.

Zdjęcia do filmu "Stardust" rozpoczną się w czerwcu.

Myślicie, że film o Davidzie Bowie powtórzy sukces "Bohemian Rhapsody"?

Katarzyna Nosowska podczas koncertu
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz teksty zespołu Hey?

Katarzyna Nosowska podczas koncertu

1. Dokończ słowa piosenki: "Gdybym mogła schowałabym Twoje oczy"

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów