Piotr Adamczyk pojawił się w amerykańskim serialu "Madam Secretary". Jego postać jest krytykowana

Roksana Orlicka 03.04.2019
Piotr Adamczyk
Fotografia: Artur Zawadzki/REPORTER

Sukces Piotra Adamczyka! Polski aktor wystąpił w amerykańskim serialu "Madam Secretary". Niestety jego postać nie przypadła widzom do gustu. Głównym zarzutem jest promowanie negatywnego obrazu Polski na świecie. 

Piotr Adamczyk jest niezwykle popularnym aktorem. Pojawia się zarówno w produkcjach telewizyjnych, jak i na dużym ekranie. Adamczyk wystąpił w kilku zagranicznych produkcjach. Można go zobaczyć w "Odpowiedniku", niedługo pojawi się w serialu "Imię Róży". Aktor może się pochwalić także rolą w amerykańskim serialu "Madam Secretary". Jak podaje Onet - jego postać nie przypadła do gustu wszystkim widzom.

Piotr Adamczyk wystąpił w amerykańskim serialu

"Madam Secretary" to niezwykle popularny serial o tematyce politycznej. W Ameryce jest obecnie emitowany 5. sezon. Niewielką rolę przyznano Piotrowi Adamczykowi, to duży sukces polskiego aktora.

Adamczyk wcielił się w w polskiego prezydenta Józefa Demko. Internauci zauważyli, że postać grana przez Adamczyka kreuje negatywny obraz Polski na świecie, ukazując ją jako kraj niechętny uchodźcom. 

Widzowie uznali, że przedstawienie polskiego prezydenta jako osoby, która jest wrogo nastawiona do obcych, utrwala krzywdzące stereotypy. 

Pomagają, a jedynie potwierdzają stereotypowe pokazywanie Polaków i polskiej ksenofobii/antysemityzmu. Mały smaczek: prezydent mieszka w Belwederze - napisała na Twitterze dziennikarka Paulina Kozłowska.

Zgadzacie się z tym, że Polska jest często przedstawiana w negatywnym świetle w zagranicznych serialach?

Zobacz także: Kamil Bednarek wyznał u Wojewódzkiego, że przeszedł operację, która mogła wpłynąć na jego karierę

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów