Patryk Vega nakręci film o politykach. "Grożono mi, że zostanę pomówiony"

Łucja Siennicka 13.06.2019
Patryk Vega
Fotografia: Instagram/@patryk_vega_official

Patryk Vega ma w planach nakręcenie filmu o politykach. Nie wszyscy są zachwyceni.

Patryk Vega jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych reżyserów w Polsce. Jego filmowe produkcje przyciągają do kin tłumy widzów. Vega ma w planie nakręcenie filmu o politykach.

Okazuje się, że jego zamiary zostały źle odebrane. O co chodzi i kiedy film trafi na ekrany kin?

Patryk Vega kręci film o polskich politykach

Patryk Vega w wielu wywiadach podkreślał, że bardzo przykłada się do swoich filmów i zawsze skrupulatnie się przygotowuje - stara się wejść w środowisko, poznać jego zwyczaje i reguły. 

Tym razem reżyser chciałby nakręcić film o politykach. Okazało się, że napotkał na swojej drodze wiele przeszkód. Co ciekawe - do tej pory szczegóły dotyczące produkcji były utrzymywane w tajemnicy.

Składano mi intratne propozycje, żebym przesunął premierę, bo może mieć ona wpływ na wynik wyborów - powiedział w rozmowie z "Onetem".

Mimo wszystko Vega zapowiada, że film "Polityka" trafi na ekrany polskich kin już 6 września.

Jak podaje "Onet" - film Patryka Vegi był kręcony pod innym tytułem. Mimo wszystko reżyser obawia się, że jego scenariusz mógł zostać wykradziony. 

Wyjechałem z moim montażystą do Azji. Aktualnie składam ten film w Tokio po to, żeby nic nie zakłóciło jego premiery - dodał Vega.

Vega wyznał również, że do tej pory starał się trzymać z dala od polityki. 

Ale nie ma dziś bardziej kontrowersyjnego tematu, który tak bardzo dzieliłby Polaków i potrafił skłócać całe rodziny - powiedział "Onetowi".

Vega przyznał, że był świadomy tego, że film może sprawić, że napotka na swojej drodze wiele kłopotów. 

W moim filmie widzowie będą mogli zobaczyć, jak zachowują się politycy, kiedy kamery są wyłączone - zapowiada.

Reżyser poprosił aktorów, żeby nie dzielili się tym, że wystąpią w tym filmie. Mieli również zakaz robienia zdjęć na planie.

Komunikowano mi wprost, że ten film uderzy w określone frakcje polityczne i może mieć wpływ na wynik wyborów, dlatego namawiano mnie do przesunięcia premiery na po wyborach i składano różne intratne propozycje - mówi Vega.

Reżyser zaznaczył, że każda z tych propozycji została odrzucona, ponieważ zależy mu na tym, żeby widzowie otrzymali prawdziwy obraz polskiej polityki.

Obejrzycie nowy film Vegi?

Zobacz także: Powstanie animowany film o Spice Girls

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów