"Żmijowisko". W sieci pojawił się teaser serialu Canal + na podstawie powieści Chmielarza

Roksana Orlicka 06.09.2019
Paweł Domagała
Fotografia: Matuesz Jagielski/East News

Na Canale+ pojawi się niedługo kolejny polski serial! "Żmijowisko" będzie oparte na powieści Wojciecha Chmielarza. Kto wystąpi, kiedy obędzie się premiera i czego możemy się spodziewać?

"Żmijowisko" to prawdopodobnie jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali najbliższych miesięcy. Będzie on oparty na powieści autorstwa Wojciecha Chmielarza. Canal + opublikował pierwszy teaser, w którym można zobaczyć obsadę. 

Kiedy odbędzie się premiera serialu i z ilu odcinków będzie się składał? Jacy aktorzy zostali zaangażowani w projekt i gdzie będzie można oglądać serial? Podajemy wszystkie niezbędne informacje!

Serial "Żmijowisko" na Canal + - fabuła i twórcy

Cała fabuła serialu zostanie oparta na powieści Wojciecha Chmielarza. "Żmijowisko" to thriller psychologiczny, którego premiera odbyła się w 2018 roku. W tym roku "Żmijowisko" otrzymało tytuł "Książki Roku" w swojej kategorii przyznany przez portal "Lubimy Czytać".

Serial opowiada historię grupy przyjaciół, która decyduje się na wspólne wakacje w niewielkiej, tytułowej wsi. Wywiązuje się pomiędzy inni kłótnia, która poprzedza zaginięcie córki jednej z par. Rozpoczynają się poszukiwania na wielką skalę, jednak Ada przepadła. Rok później jej ojciec wraca na wspomnianą wieś, by spróbować ją odnaleźć.

Za reżyserię serialu odpowiada Łukasz Palkowski, znany z takich produkcji jak "Belfer", "Pułapka" i "Chyłka - zaginięcie". Warto wspomnieć, że za scenariusz jest odpowiedzialny sam Wojciech Chmielarz, a wsparła go Dana Łukasińska. Zdjęcia do "Żmijowiska" zrealizował Michał Sobociński ("Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", "Drogówka"). Natomiast za muzykę jest odpowiedzialny Bartosz Chajdecki.

Zdjęcia powstawały od kwietnia do lipca 2019 roku w Warszawie oraz Orzynach koło Mrągowa.

"Żmijowisko" na Canal + - obsada

W serialu będzie można zobaczyć wielu wybitnych aktorów. Jak podaje Onet - główną rolę otrzymał Paweł Domagała, to on wcieli się w książkowego Arka. W obsadzie znaleźli się także: Cezary Pazura (Kajetan Rybak), Piotr Stramowski (Robert), Wojciech Zieliński (Krzysiek), Agnieszka Żulewska (Kamila, żona Arka), Hanna Koczewska (Ada, córka Arka i Kamili) oraz Marta Malikowska (Joanna).

"Żmijowisko" na Canal + - oficjalna zapowiedź serialu

W internecie pojawiła się pierwsza zapowiedź serialu "Żmijowisko". W teaserze można zauważyć niemal całą obsadę, w tym Agnieszkę Żulewską, Cezarego Pazurę, Pawła Domagałę i Hannę Koczewską

Można zauważyć, że zdjęcia powstawały w malowniczych częściach Polski. Całość wygląda mrocznie i intrygująco. 

Serial "Żmijowisko" - kiedy i gdzie będzie można oglądać?

Serial "Żmijowisko" zostanie wyemitowany na Canal +. Na razie nie podano dokładnej daty premiery serialu. Zapowiedziano jedynie, że będzie go można zobaczyć jeszcze tej jesieni. 

Canal + podaje, że już niedługo zostaną ujawnione wszystkie informacje. Prawdopodobnie serial będzie można zobaczyć nie tylko na Canal +.

Będziecie oglądać?

Zobacz także: Natalia Siwiec i Natalia Szroeder zagrają w filmie! Zobacz pełną obsadę do "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa"

Lubisz oglądać seriale, a może sam chciałbyś zagrać w jednym z nich?

Kadr z serialu "Gra o Tron"
Rozwiąż quiz

Weź udział w naszym quizie i sprawdź, w którym serialu powinieneś zagrać

Kadr z serialu "Gra o Tron"

1. Który z tych krajów chciałbyś odwiedzić?

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów