Mikołaj Roznerski jako Wojciech Frykowski w serialu o Agnieszce Osieckiej

Roksana Orlicka 30.07.2019
Mikołaj Roznerski
Fotografia: Instagram/@mroznerski

Mikołaj Roznerski to kolejny aktor, który wystąpi w serialu o życiu Agnieszki Osieckiej. 

Agnieszka Osiecka była jedną z najważniejszych postaci polskiej kultury i chociaż mija 20 lat od jej śmierci, to dzieła pisarki pozostały nieśmiertelne. Życiorys Osieckiej jest niezwykle barwny. Zostanie on ukazany w serialu TVP.

Zgodę na produkcję wyraziła już córka poetki, Agata Passent. Co więcej, ujawniono już kilku aktorów, których zobaczymy w projekcie.

Mikołaj Roznerski w serialu o życiu Osieckiej

Trwają prace nad serialem o życiu Agnieszki Osieckiej. Na razie producenci kompletują obsadę. Warto wspomnieć, że Osiecka otaczała się wieloma ludźmi kultury, których życie również będzie można zobaczyć w serialu.

"Super Express" podaje, że Mikołaj Roznerski wcieli się w słynnego producenta filmowego, Wojciecha Frykowskiego. Frykowski był mężem pisarki, jednak ich małżeństwo rozpadło się po roku. 

Ich związek był burzliwy. Frykowski poślubił Osiecką w 1963 roku w Zakopanem. Po ślubie zamieszkali w posiadłości pod Warszawą, gdzie zapraszali wielu znanych twórców na specjalne przyjęcia - tzw "frykowiska".

Producent został zamordowany w wieku 33 lat przez bandę Charlesa Mansona w domu Romana Polańskiego

Wiadomo, że fabuła serialu będzie przedstawiała kilkanaście lat z życia pisarki. W młodą Osiecką wcieli się Eliza Rycembel, a starszą wersję zagra Magdalena Popławska

Uważacie, że Mikołaj sprawdzi się w tej roli?

Zobacz także: Aktor z "The Crown" przez przypadek zdradził, kiedy premiera 3. sezonu!

Lubisz oglądać seriale? Widzowie wybrali te najlepsze! Sprawdź, czy je widziałeś/widziałaś.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów