Podano nazwisko aktora, który zagra główną rolę w serialu "Król" na podstawie książki Szczepana Twardocha

Roksana Orlicka 04.04.2019
Szczepan Twardoch
Fotografia: Justyna Rojek/East News

Bestsellerowa książka "Król" Szczepana Twardocha doczeka się ekranizacji. Za produkcję odpowiada Canal+. Wiemy, który aktor wcieli się w głównego bohatera.

Poczytna książka "Król" Szczepana Twardocha doczeka się ekranizacji. Pierwsze prace nad serialem, który wyprodukuje Canal+, rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. W rolę Jakuba Szapiro wcieli się Michał Żurawski (znany m.in. z filmu "Polandja" czy "Jestem mordercą"). Serial wyreżyseruje Jan P. Matuszyński, którego można kojarzyć z filmu "Ostatnia rodzina" lub serialu "Nielegalni".

"Król" - serial na podstawie książki Szczepana Twardocha

Ekranizacja bestsellerowego "Króla" była zapowiadana przez Canal+ już w 2017 roku, czyli rok po premierze książki. Popularną stację zaciekawiła oryginalność powieści Twardocha.

"Król" opowiada o mafijnym półświatku Warszawy lat 30. XX wieku. Powieść brutalnie i dosadnie opisuje gangsterskie porachunki, burzliwe relacje miłosne czy żądzę władzy.

Canal+ chce stworzyć produkcję z wielkim rozmachem.

Format stworzyliśmy w czwórkę, w kolejności alfabetycznej: Leszek Bodzak, producent kreatywny, Łukasz M. Maciejewski, główny scenarzysta, Jan P. Matuszyński i ja - napisał Twardoch.

Wiadomo również, że w postać Mosze Bernsztajna wcieli się Kacper Olszewski, młody aktor znany z filmów "Sobibór" czy "Gwiazdy".

Pierwsze zdjęcia rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Serial prawdopodobnie będzie miał premierę jesienią.

Szczepan Twardoch włączył się w pracę nad serialowym "Królem"

Twardoch jest obecnie jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy. Został nagrodzony m.in. Paszportem Polityki oraz nagrodą Nike. Jak podaje Onet - pisarz włączył się w pracę nad serialem - to właśnie Twardoch odpowiada za dialogi, będzie on również pełnił funkcję konsultanta produkcji. 

Mam szczęście pracować nad serialem ze znakomitym zespołem - napisał Twardoch na Facebooku.

"Król" do tej pory rozszedł się nakładzie ponad 100 tysięcy egzemplarzy. Jesienią ubiegłego roku ukazała się kontynuacja książki, zatytułowana "Królestwo"

Zobacz także: "The Umbrella Academy" powraca! Netflix zapowiedział 2. sezon serialu nowym wideo

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów